Wpis z mikrobloga

Mirki z pod tagów #windows8 #informatyka #laptopasus #laptopy

Mam Ci ja Asusa X53sv, musiałem formata zrobić i przesiadłem się tym razem z win7 na win8.1, którego kiedyś tam jeszcze wcześniej miałem. Zaznaczam, że zrobiłem całkowitego formata, a nie tylko aktualizację. No i na wyjściu jack z głośników nie ma dźwięku :/ Na Ubuntu LiveCD jest dźwięk na głośnikach, wcześniej na win7 też, poinstalowałem jakieś stery Realteka, które zawsze działały - teraz nie działają, pościągałem aktualizacje z WinUpdate - nie działają. Wbudowane głośniki śmigają normalnie.

Co to może być?
  • 7
@moh1942: u mnie to się pokazuje nieco inaczej - okno Managera jest podobne, ale bez tej ikonki z folderem. Ale przy podłączaniu/odłączaniu przy zegarku pojawia się dymek Realteka, więc on coś "czuje".

Aha, Realtek HD najnowszy zainstalowany.
@moh1942: sterowniki od Win7 i od Win8 są te same, bo ściągałem ze strony Realteka. Jak odinstalowałem Realteka to też nie było dźwięku na wyjściu jack. Głośniki zewnętrze grają ładnie, gdy podłącze np. smartfoniaka, ale z Asusidłem nie chce współgrać...

Przeszukałem wszystkie ustawienia związane z dźwiękiem - wszędzie jest urządzenie włączone, głośność full, kurde to ma grać, a nie gra... chyba że coś przeoczyłem...