Wpis z mikrobloga

Ostatnio zacząłem się zastanawiać dlaczego #wegetarianie nie jedzą mięsa, skoro czymś naturalnym w przyrodzie jest zjadanie kogoś innego.
Zabronioń tygrysowi żreć mięso, bo inne zwierzęta przez niego cierpią. Na pewno posłucha.
Skoro robi tak mnóstwo stworzeń, to my też możemy, tak po prostu jest i próba zmniejszenia ilości spożywanego mięsa do niczego nie prowadzi. Każąc mięsożercy jeść trawę robisz mu krzywdę. Jedząc trawę robisz sobie krzywdę. Wmawiaj sobie dalej, że możesz być kimś lepszym nie jedząc mięsa. To wypaczenie a nie wyższy cel.
#rozkminy #oswiadczenie i trochę #bekazwegetarian
  • 21
@Mak0wi3c: ale z tego co mnie uczyli, ludzie sa wszystkożercami. Tak jak np. świenie - a świnie te bez problemu żyją sobie całe życie nie jedząc miesa. (chociażby hodowlane).
Tygrys, czy inny miesozerca, jest miesozerca z definicji wiec MUSI jesc mieso. Czlowiek nie.
@wysoko: I to jest akurat gówno prawda, bo lepiej trawimy surowe mięso niż smażone, pieczone czy gotowane. Zaszkodzic nam mogą natomiast pasożyty znajdujące się w zwierzynie nieznanego pochodzenia.
@M4ks: czyli tygrysy są fajne jak jedzą mięso a my nie jesteśmy fajni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wysoko: ludzie od tysięcy lat jedzą mięso, to raczej nie zostało bez śladu w organizmie. Nie czuję się roślinożercą. A kwestię surowego mięsa wyjaśnił @franaa: .
czyli tygrysy są fajne jak jedzą mięso a my nie jesteśmy fajni? ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Mak0wi3c: tygrysy nie mogą nie jeść miesa, z tego co wiem wielu roślin nie są w stanie nawet strawić. My możemy trawić i mięcho i rośliny. Możemy więc z mięsa zrezygnować. Albo z roślin.
@kwiatuszek789: nie. Uważam że motywy wegetarian są beznadziejne. Jeżeli ktoś nie lubi mięsa, to niech nie je i dupa cicho, a nie broni zażarcie swoich śmiesznych przekonań. "Bo zwerzątka boli i też mają prawo żyć." To jest wypaczenie. One i tak będą ginąć, bo nie każesz każdemu stworzeniu jeść trawy.
@M4ks: ale skoro możemy jeść mięso i jest ono dobre i nie szkodzi, to jaki jest sens żeby z niego
ale skoro możemy jeść mięso i jest ono dobre i nie szkodzi, to jaki jest sens żeby z niego rezygnować?


@Mak0wi3c: taki sam dla ktorego np. zrezygnowalismy z gwalcenia, mimo, ze jako takie ewolucyjnie było korzystne. Tak samo dlaczego jedni nosza adidasy a inni mokasyny, chociaz te pierwsze sa lepsze pod wzgledem zdrowotnym etc.
@Mak0wi3c: O rany, M4c13k_PL wrócił ze szkoły i postanowił wdać się w jakąś internetową dyskusję, żeby podbudować sobie ego. Jaki to ja jestem drapieżnik, bo jem zwierzęta, a reszta to idioci, bo oszukują samych siebie. Jak widzisz niektórzy potrafili zadać sobie proste pytanie: skoro nie muszę jeść mięsa i wykorzystywać inne stworzenia, to po co je jem? Zdaję sobie jednak sprawę, że wymówienie takiego pytania może doprowadzić do tego, że pojmiesz
@kwiatuszek789: no więc zostaw moje oświadczenie w spokoju skoro to nie twoja sprawa.
@M4ks: porównujesz jedzenie do gwałtu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Drugi twój argument pokazuje, że w niektórych decyzjach nie ma większego sensu, tak samo jest z nie jedzeniem mięsa.
@Iliilllillilillili: jem je, ponieważ są smaczne i dopiero jak zjem dobre mięsko, to czuję się najedzony. Pozdrawiam Cię bohaterko zwierząt :)
To zwykle oświadczenie,
porównujesz jedzenie do gwałtu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Drugi twój argument pokazuje, że w niektórych decyzjach nie ma większego sensu, tak samo jest z nie jedzeniem mięsa.


@Mak0wi3c: z punktu widzenia ewolucyjnego - tak. Mozna sie oburzac - no ale to swietny przyklad czegos, z czego wyewoluowalismy, bo jest normalnym zwierzecym zachowaniem.
I nie chodzi o sens decyzji, ale o wybor. IMO jedzenie i niejedzenia miesa to
@Iliilllillilillili: no to sobie idź. Jak nie widzisz konkretów to tym bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawlak: to moje przemyślenia, przeczytałeś dokładnie? Napisałem gdzieś że wiem wszystko? Nigdzie tu nie ma tonu eksperta, wystarczyło Ci troszkę wjechać na przekonania żebyś nie mógł przejść obok obojętnie. Zdania nie zmienię. Dobrej nocy!