Wpis z mikrobloga

Mirki, może jedna zasadnicza sprawa. Kilka nazwisk:

Petru - orędownik rządów PO, wielokrotnie jako ekspert popierający działania partii
Frasyniuk - kolega wszystkich tych, którzy powiązani są z PO, wielki kibic Tuska i jego rządów
Balcerowicz - wyjątkowy szkodnik polskiej gospodarki, oportunista, doradca i poplecznik PO
Olechowski - założyciel PO i przez długi okres jej członek, w okresie przed drugą turą wyborów prezydenckich #!$%@?ął na wizji, że 750 tys. za 4xTAK to był test dla działaczy PO. :) No #!$%@?, nie da się bardziej napluć w twarz swoim wyborcom.

Teraz w dodatku media bardzo chętnie pokazują nową inicjatywę na scenie politycznej jaką jest NowoczesnaPL. Kukiz był trzeci w wyścigu o fotel prezydenta, jednak po pierwszej turze to mainstream krzyczał, że Kukiz jest zwycięzcą. Chodziło o to, by przykryć wynik porażki Komorowskiego i nie robić szumu wokół bezapelacyjnego zwycięzcy. Zwycięzcy, który pół roku temu nikomu za bardzo znany nie był, a pokonał prezydenta koalicji rządzącej. Ponadto, po przegranej Komorowskiego w drugiej turze, przestano za bardzo zajmować się Kukizem. Kukiz, stanowi zagrożenie dla tej sitwy medialno-polityczno-biznesowej. To samo jest z PiS. Dla ratowania coraz szybciej nabierającej wody dziurawej platformy - no hej, trzeba być osłem, by myśleć, że przez 8 lat nic nie robienia dla obywateli i napychania kabzą własnych kieszeni ludzie w końcu się nie ockną - pojawia się nowy twór z "nowymi" twarzami. Mimo ogromnego parasola medialnego, które stworzyły koalicji PO-PSL stacje takie jak TVP i TVN oraz, nie czarujmy się, Polsat również, nie udało się przebić to na zadowalający wynik. Jest taka reguła, niepisana, że gdy wiosną przegrywasz wybory prezydenckie, jesienią przegrywasz parlamentarne. I tego boją się wszyscy z ekipy PO-PSL. Już dziś tworzy się nowe ciało, które ma zebrać część niezadowolonych, część obecnych wyborców PO-PSL, a część całkowicie niezagospodarowanych. Wybaczcie, ale na 6 miesięcy przed wyborami parlamentarnymi nie tworzy się nowego tworu - bez względu jak je nazwiesz czy partia, czy komitet wyborczy albo innych ruch. Po prostu, takie działanie z góry jest nacelowane na stołki i posadki. Nie na realne zmiany i reformy. Pan Petru (gdzieniegdzie jako "Swetru") w czasach prosperity PO i ich działaczy przed kamerami ładnie klaskał i popierał wszystko co robił Tusk, a później Kopacz i ich ekipy, krytykując jednocześnie opozycję. Czaicie? Opozycję! To sobie teraz pomyślcie, w jakich krajach zwalcza się opozycje i ciągle się ją rozlicza stwarzając wrażenie, że to ona rządzi? ;) NowoczesnaPL to farbowane lisy z nastawionymi na zyski karierowiczami. Nie dajcie się nabrać, że skoro "ekonomiści" lub "ludzie z pieniędzmi" to nie idą po pieniądze. PO też ponoć nie szła po pieniądze (poszperajcie, są takie wypowiedzi, które padły z ust polityków tej frakcji). NowoczesnPL to coś a'la Ruch Palikota, z tą różnicą, że twarzą jest koleś, który nie był w PO. ;) Za to - chyba - wszyscy liderzy, ojcowie założycie byli w Unii Wolności.

I wy na to chcecie się nabrać?

Fool me once, shame on you. Fool me twice, shame on me.

#polityka #nowoczesnapl #platformaobywatelska #uniawolnosci #uniademokratyczna #petru #swetru
  • 13
Widzę, że na wykopie zawiązała się koalicja prostytutek bordo zwalczająca wszelkie liberalne poglądy. Reakcja na informację o nowej partii Petru jest nieproporcjonalnie wielka w stosunku do jej znaczenia. Co najmniej jakby ktoś płacił wam za te ataki. Ruscy zawsze dobrze płacą trolom za krytykowanie prozachodnich, liberalnych rządów. Poniżej małe sprostowanie dla pelikanów, które łykają wszystko co napisze bordo:

Petru- Wielokrotnie ostro krytykował PO za brak zdecydowanych kroków w kierunku liberalizacji polskiej
@humszlok:

Co najmniej jakby ktoś płacił wam za te ataki.

Powiedziała zielonka mająca od 2 tygodni konto. Za tak ewidentne płatne #60groszyzawpis powinno być specjalne odznaczenie na wykopie

Ruscy zawsze dobrze płacą trolom za krytykowanie prozachodnich, liberalnych rządów.

Ale Nowoczesna nie jest prozachodnia, tylko proŻydowska partia. Nie ma żadnych konkretów a swój liberalizm przejawia na razie tylko w chęci zabrania becikowego.

Petru- Wielokrotnie ostro krytykował PO

Dużo częściej i bardziej krytykował
@LaPetit: Oni i tak robią swoje, zdążyli zaśmiecić już mirko swoimi postami, które treścią przypominają ulotki wyborcze xD. A najlepsze, że kiedy jednemu chciałem coś napisać, to okazało się, że zapobiegawczo wrzucił mnie na czarną listę, mimo że nigdy nie miałem z nim wcześniej kontaktu xD. I to było pod wpisem, w którym podniecał się, że hurr nowoczesna taka otwarta na dyskusję xD
@LaPetit: agituję za liberalizmem i staram się uświadamiać ludzi, że pomysły Dudy i pisu to socjalizm pod przykrywką "społecznej nauki Kościoła". Z całym szacunkiem dla Kościoła, uważam że Księża nie mają pojęcia o gospodarce i powinni trzymać się od niej z daleka. Dlatego życzę powodzenia Gowinowi, który stara się stworzyć ruch konserwatywny światopoglądowo, ale liberalny gospodarczo. Mam nadzieję, że Kler poprze i jego.
@snow: co ty kolego widzę, że chodzisz sobie po mojej historii i starasz się mi dokuczyć :) a niech to. Cytowany przez ciebie fragment jest wyjęty z kontekstu i nawet na #polityka darli z tego łacha. Jedziesz na liberałów jakby ci ruscy płacili. Podobno rekrutują też w Polsce - $1000 na miesiąc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)