Wpis z mikrobloga

@mikiel:
Ze względów bezpieczeństwa, możesz wziąć na pokład tylko kilka buteleczek po max 100 ml każda. Dotyczy to każdego rodzaju płynów. Nie tylko alkoholu, ale też płynów do kąpieli, pasty do zębów itp. Wszystko musi być w buteleczkach po max 100 ml i musi razem wchodzić do małej, plastykowej torebki. Więcej nie przepuszczą na kontroli bezpieczeństwa (security check, sec-check). To ograniczenie w zasadzie nie zależy od linii i miejsca przeznaczenia.

Możesz
@mikiel:
Ten większy to tzw. bagaż rejestrowany. I owszem, możesz w nim bez problemu przewieźć flaszkę. Tylko pamiętaj by ją owinąć w jakiś worek/reklamówkę i najlepiej owinąć czymś miękkim. Oni na lotnisku potrafią strasznie rzucać tymi bagażami. Nie chcesz żeby wszystkie ciuchy Ci zaśmiardły jak flacha się zbije.

Pamiętaj też, że bagaż podręczny podlega ograniczeniom wymiaru. Jak przekroczysz, to bagaż musi iść pod pokład, a Ty płacisz sporą karę/opłatę (setki złotych).
@mikiel:
Ach, jak lecisz Ryanairem, to pewnie lądujesz na Stansted? Wiesz, że to lotnisko jest kilkadziesiąt km od miasta? Na szczęście, zaraz pod nim jest dworzec dla pociągów. Pociągi w UK są jednak droższe niż w PL i za dojazd do Londynu możesz zapłacić ok. 20 GBP.

Generalnie, do obczajania dojazdów nieocenioną pomocą będzie dla Ciebie ta aplikacja:
https://citymapper.com/london

Po samym Londynie najlepiej poruszać się metrem (Underground, ale mówią na to
@Sh1eldeR: @mikiel: Za 20 GBP to ja dojadę ze Stansted do Londynu, na zad do Stansted i jeszcze raz do Londynu. A wszystko w klimatyzowanym autobusie z WiFi od National Express lub Terravision. Ceny od 5 GBP w jedną stronę ;)
@cinek687:
5 GBP? A na ile wcześniej trzeba to rezerwować? No i ile on jedzie? (I gdzie dojeżdża)

Nie kojarzę w ogóle busów ze Stansted, ale z Luton -- iirc -- de facto kosztowały ponad dychę, przy cenie pociągu na poziomie (bodajże) 15 GBP.
@Sh1eldeR: tak Stansted, jadę właśnie potem do ?Greenwich? albo do ?Greenford? i idę własnie na dworzec. I też wykupuję sobie właśnie na metro, autobusy tygodniowy bilet.
@mikiel: kiedy jedziesz? Ja z @pomarange uderzamy 18 czerwca i tak sobie właśnie czytam i przeglądam potrzebne info. ;)

Trochę mam lipę z podręcznym bo mam 3cm dłuższy, mam nadzieję, że się nie czepią. :S