Wpis z mikrobloga

Pracuję w restauracji, jakiś czas temu wycierając stoliki zauważyłam na zewnątrz starszego mężczyznę leżącego obok tarasu. Pomyślałam, że to może jakiś pijaczek to dam mu wody lub coś do jedzenia. Co się okazało w ogóle nie było czuć woni alkoholu, na prawej ręce zauważyłam opaskę, był to cukrzyk. Pobiegłam szybko rozrobić wodę z cukrem i w międzyczasie zadzwoniłam po karetkę. Po paru dniach owy pan przyszedł z kwiatkami i czekoladą dziękując za uratowanie życia. Jestem z siebie dumna i czuję #wygryw.

#oswiadczenie #coolstory
  • 57
  • Odpowiedz
widzisz, Ty byś pomyślał:


@mikulus: #!$%@?... o takich pijusach co ja myślę, to musiałbyś być ostro upośledzony, żeby nie rozpoznać . I to mówię o takim żulu, którego czuć i widać z daleka.....
  • Odpowiedz
@Limonene: Śpiączka przy nadmiarze glukozy (hiperglikemiczna) wynika z braku insuliny, a nie nadmiaru cukru. Cukru jest dużo, ale organizm nie może go wykorzystać. Stara się jak może, uruchamia zastępcze szlaki, ale jeśli ich wydolność zostanie przekroczona nie ma energii dla mózgu i mamy objawy.
Podanie cukru nie zrobiło by wielkiej krzywdy.
  • Odpowiedz
@kubucza: Oprócz tego że szybciej by zasnął na tyle mocno że już by się nie obudził to tak, nie zrobi mu wielkiej krzywdy. Nie mówiąc już o tym że każdy człowiek ma inną granicę maksymalną do przekroczenia, jeden zasypiałby już po przekroczeniu 300 a innego 800 nie ruszy (ale co się ciała ketonowe na odkładają to jego, potem trochę pot na skórze śmierdzi jakby kwasem, akurat u cioci byłem jak
  • Odpowiedz