Wpis z mikrobloga

Jeden z najsmutniejszych momentów w historii piłki nożnej.

W przerwie finału Ligi Mistrzów, w którym Bayern mierzył się z Valencią, golkiper 'Nietoperzy' Santiago Canizares dowiedział się o śmierci matki. Mimo to wyszedł na drugą połowę by walczyć dla niej o zwycięstwo.

Mecz ostatecznie zakończył się wygraną Bayernu w karnych 5:4. Na zdjęciu widzimy golkipera Bawarczyków, Olivera Kahna który pociesza swojego vis-a-vis.

Po spotkaniu Santiago Canizares myślał o zakończeniu kariery, jednak jak stwierdził w jednym z wywiadów, Kahn pokazał mu, że futbol jest czymś więcej niż tylko grą. Całą swoją karierę Hiszpan zadedykował rodzinie oraz... Olivierowi Kahnowi.

#pilkanozna #truestory #feels
lisekchz - Jeden z najsmutniejszych momentów w historii piłki nożnej.

W przerwie f...

źródło: comment_0kfYR23POUanGZj8i4pSS7bcWagaelZE.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
od razu przypomina mi się dzieciństwo jak słyszę Canizares albo Kahn


@Wilier: W ten sposob uswiadamiasz mi jak bardzo czas #!$%@?. Dla mnie Canizares i Kahn to mlodzi bramkarze, a z dziecinstwa to kojarze Peruzziego i Schmeichela...
  • Odpowiedz
@lisekchz: kurczę, zastanawiam się co bym zrobił gdybym był osobą, która dostała informację o śmierci matki zawodnika i powinna mu ją przekazać w trakcie takiego meczu.

na przerwie - koles moze sie nie nadawac do gry, poza tym bedzie mial i tak kilkanascie minut na dojscie do siebie, gdzies w szatni albo na murawie - czy tak wlasnie powinna ta informacja do niego trafic?

mozna po meczu, ale co jesli
  • Odpowiedz
@lisekchz: Zweryfikuj prawdziwość tej historii, tak naprawdę nie było nic o matce, Kahn pocieszał Canizaresa po przegranych karnych, bo przeżył to samo dwa lata wcześniej z Manchesterem United.
  • Odpowiedz
"In claiming the 2001 Champions League trophy, Bayern Munich vanquished the ghosts of 1999. The German side's players were naturally jubilant after the decisive penalty shootout.

But Oliver Kahn, Bayern's goalkeeper, immediately moved to console a distraught Santiago Canizares, the defeated Valencia shot-stopper.

The big German had a reputation as an uncompromising, tough nut during his career.

His
  • Odpowiedz
@lisekchz: Finał Ligi Mistrzów z 1999 roku - Bayern Monachium vs Manchester United. Sprostuj najlepiej to wszystko, bo głupio, że tyle osób wprowadziłeś w błąd.
  • Odpowiedz