Wpis z mikrobloga

Wiecie jak wgrywa się uaktualnienia oprogramowania np. bazy nawigacyjnej w nowiutkim Boeingu 737? Za pomocą dyskietek 3,5". Śmiejecie się z ZUSu, że jako jedyny używa jeszcze takich dyskietek, a to nie prawda, w samolocie za 90 milionów dolarów to też główna metoda transferu danych. Wgrywanie bazy z 6 dyskietek to jak podróż w czasie do czasów instalacji DOOMa 1 na PC. I to uczucie, kiedy przy 5 dyskietce wyskoczy błąd odczytu i wszystko trzeba zaczynać od nowa, super technologia bulwo! ( ͡ ͜ʖ ͡)
Poniżej zdjęcie stacji dyskietek z B737.
#ciekawostki #lotnictwo #informatyka
tojuztakbylo - Wiecie jak wgrywa się uaktualnienia oprogramowania np. bazy nawigacyjn...

źródło: comment_MlShZo3InaBC3qB7a439AQsI56BLBQOB.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
to dyskietka 1.44" pacanie


@spiced_biscuits: to dyskietka 3,5" o pojemności 1,44MB tłumoku( ͡° ʖ̯ ͡°)

bzdura, od 2004 roku produkuje sie je z nową avioniką i nie ma juz stacji dyskietek


@mobilisinmobile: chciałbym, żeby tak było:p Zdjęcie, które dodałem pochodzi z egzemplarza z 2011 roku. W tym co nazwałeś starszą wersją - czyli B737 Classic najczęściej w ogóle nie ma stacji dyskietek tylko samo
  • Odpowiedz
oho...usunięte...widzę ,że kompromitacja :)


@PanDziobaku: Gdzie tam, już wcześniej pisałem o dyskietkach Maxella opisanych długopisem:p Chciałem zedytować błąd i się już nie dało:p Z tego co wiem Boeing powszechnie stosuje metodę wysyłania baz danych w formie elektronicznej do operatorów, którzy dalej sami zajmują się ich nagrywaniem i dystrybucją wśród swojej floty.
  • Odpowiedz
@PanDziobaku: ja #!$%@?, ty tak na serio? Myślisz, że dyskietki z logiem boeinga są robione z czeczeńskiego uranu? Powiedz mi pod jakim względem pendriva jest gorszy od atestiwanej dyskietki. To jak ze sprzętem dla graczy.
  • Odpowiedz
@knopers666: Czy ty czytać potrafisz? Gdzie ja napisałem ,że są gorsze? Napisałem tylko ,że samoloty podlegają bardzo krytycznym regulacjom odnoście certyfikacji i ,że jeśli jest tam napęd 3.5'' to znaczy ,że nie jest to bez powodu. Część boeingów ma tez napędy CD oraz aktualizacja oprogramowania może być wykonana bezprzewodowo.

A pod jakim względem może być gorsza? Brak atestu/certyfikatu powoduje ,że w razie na przykład wypadku lotniczego mogą się przyczepić i
  • Odpowiedz