Wpis z mikrobloga

To uczucie gdy dostajesz SMSa od kierowniczki, że były skargi na źle posprzątane biurka, sala konferencyjna i zabrane złe kubki i łapiesz ból dupy po czym na końcu czytasz, że tyczy się to głównie obszaru, który sprząta Rumunka ( )

Gorzej, że dzisiaj mamy cotygodniową zamianę i będę miał znacznie więcej do sprzątania a przez te skargi Ewelina przyjdzie sprawdzić jak posprzątaliśmy i mamy być dzisiaj szczególnie dokładni także może być ciężko nawet jak wbiję do pracy godzinę wcześniej, ale zobaczymy.

Aha, rano dzwonił jeszcze do mnie inny kierownik, że dzisiaj mam sprzątać jakiś barak to powiedziałem, że mi nikt nie dał znać i nie mogę przyjść, bo nie mam wtedy czasu to powiedział, że ok i nie ma problemu. Wyraziłem zainteresowanie od następnego razu, ale zobaczę jak będzie wyglądało to miejsce, bo jak ma mi to zająć 5h a nie 1,5 jak mówi to #!$%@?ę.

Z innych informacji: zacząłem jeść chleb za 25 nok zamiast 9 nok i różnica jest bardzo znacząco więc dochodzę do wniosku, że nie ma co na pieczywie specjalnie cebulić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kupiłem też kilogram makaronu za 12 koron i całkiem dobry z kurczakiem.

Byłem też przed chwilą u Polki w domu się ostrzyc za 100 koron, bo wewnętrzna cebula nie pozwoliła mi dać Pakistańczykowi obok 200 i przy okazji sobie pogadałem. Mówiła, że jest tutaj 9 lat, ale Norwegia jej się nie podoba i wraca do Polski oraz, że sporo jej klientów narzeka na brak pracy i na to, że Norwegowie są faworyzowani na wszelkie stanowiska nawet gdy mają gorsze kwalifikacje czy mniej doświadczenia.

Teraz idę na pocztę zrobić"flytemelding", żeby się upewnić, że moje papiery dotrą na wskazany w Skacie adres.

PS Banany u Pakistańczyka obok po 9,90nok/kg i się zastanawiam czy nie nakupić do zamrażalnika xD Jeden wychodzi 2nok co na te ceny jest bardzo mało.

#platkiowsianewnorwegii
  • 18
Mówiła, że jest tutaj 9 lat, ale Norwegia jej się nie podoba i wraca do Polski oraz, że sporo jej klientów narzeka na brak pracy i na to, że Norwegowie są faworyzowani na wszelkie stanowiska nawet gdy mają gorsze kwalifikacje czy mniej doświadczenia.


@platkiowsiane: Takie teksty slychac czesto. Zwlaszcza u takich co od X lat sa, jezyka nie znaja i robia na czarno i nie maja zadnego konkretnego zawodu.

A co
Takie teksty slychac czesto. Zwlaszcza u takich co od X lat sa, jezyka nie znaja i robia na czarno i nie maja zadnego konkretnego zawodu.


@JayCube: Polać mu!

Norwegowie są faworyzowani na wszelkie stanowiska nawet gdy mają gorsze kwalifikacje czy mniej doświadczenia.

dziwisz im się? :D


@paziu: Dokładnie. Łatwo tak krytykować Norwegów a samemu ma się oczy zamknięte na zaczynający się festiwal #!$%@? w Polsce z Ukraińcami.
@JayCube: dlatego 100nok a nie 200nok. Mysle ze specjalnie w ten sposob sie nie wzbogacila. Co innego gdyby brala 200 i nie placila podatkow ;p
W stanach dobre polskie fryzjerki biora tyle co w salonie a tez raczej sie nie rozliczaja. Nawet napewno nic nie rozliczaja bo rozliczac sie jako samozatrudniony w stanach to jakas pomylka ;)
Byłem też przed chwilą u Polki w domu się ostrzyc za 100 koron, bo wewnętrzna cebula nie pozwoliła mi dać Pakistańczykowi obok 200 i przy okazji sobie pogadałem.


@platkiowsiane: Hmm..., a u mnie najtańsze męskie cięcie 450 kr. Tanio w tej stolycy.
@platkiowsiane: Dziwna ta Twoja praca, całokształt mi się nie podoba i wygląda na wyzysk. Znam ludzi z firm sprzątających i nie przepracują 10 minut bez ekstra zapłaty. Szukaj czegoś innego. Co do chleba i spożywki, śledź w necie promocje. W Coop Obs masz stałą - 3 chleby w cenie 2, Coop Extra - 2 za 39. Na ser żółty np. lub kawę warto się czaić i kupić więcej, kiedy jest w
@zadig6:

W Coop Obs masz stałą - 3 chleby w cenie 2


Tylko co ja zrobie z 3 chlebami?

Dziwna ta Twoja praca, całokształt mi się nie podoba i wygląda na wyzysk.


Bo to jest wyzysk, ale liczę na to, że dostanę papiery i w razie czego będę mógł ich pozwać a w międzyczasie możliwe, że coś innego się znajdzie
Mozesz napisac jak dokladniej sie przyrzadza ten chleb? nigdy tego nie robilem. Poszukam w sklepie i przetestuje, dzieki za rade.


@platkiowsiane: kiedyś ci napisałem, to nie chciałeś naciągać na koszty tego co ci podnajmuje mieszkanie.
@platkiowsiane: Chleb możesz zamrozić, jeśli masz gdzie. Dopiero dotarłeś do Norge i już się będziesz sądził z pracodawcami? Jeśli ktoś Cię dyma na starcie, poźniej będzie tak samo. Spadaj stamtąd. Zarejestrowałes się w Nav? Może jakieś pośrednictwo?
@darck: Nie pamietam, mozliwe, ze tak bylo. Teraz chcialem zobaczyc jak to sie robi, ale nie robilbym tego chleba za kazdym razem tylko w rozsadnych ilosciach. Wspolokatorki uzywaja piekarnika to ja tez moge, ale po prostu nie do przesady

@zadig6: Ja sie mam zarejestrowac w NAV bez papierow? ( ͡º ͜ʖ͡º) Musze na nie poczekac najpierw