Wpis z mikrobloga

@Conflagration: Na forach ludzie głownie piszą, że W11 > W4 > W8, ja planowałem początkowo na W4, ale jak zobaczyłem progi punktowe z poprzednich lat i W4 ma najniższy to trochę coś nie tak.
@Taloner: o W11 nie wiem nic. Na W4 jest najgorszy dziekanat na PWr, może nawet na całą Polskę :/ Ogólnie kuleje tu organizacja. Ale poziom laborek wraz z prowadzącymi według mnie wysoki. Nie licząc tych od przedmiotów matematycznych, fizycznych, etc.
@Taloner: Z tego co wiem W11 jest mocno matematyczne - informatyka raczej od strony teoretycznej. Ale co ja tam wiem, jestem z W8. Ponoć jest to też najtrudniejsza ze wszystkich informatyk - przez matmę właśnie.
@Taloner: O W11 mogę powiedziec tylko tyle, że jak ja tam byłem to pierwszy semestr kierunku Informatyki i Matematyki różni się jedynie zajęciami etyki i filozofii (o ile dobrze pamietam). Matma na W11 opierała się mocno na dowodzeniu twierdzen a nie trzaskaniu zadań a programowaliśmy w ANSI C. Po pierwszym semestrze przeniosłem się na W8 Informatyka i skończyłem jako inżynier.
Ogólnie bez rewelacji, faktycznie przez cały okres studiów dosyć dużo się
(jeśli dalej zajęcia sa prowadzone głównie przez państwa Mazurów to co najwyżej Ms Access, serio...)


@Grizwold: @Taloner: Są. Tylko przez Mazurów. Na bazach danych nauczysz się Accessa i pisania 60 stronicowych projektów w Wordzie.
@Taloner: A i jeszcze języki programowani: głównie Java. W późniejszym okresie można było się dogadywać na zdawanie zadań w wielu innych językach. Podsumowując, w tym programowaliśmy bo nam kazano:
Java, ANSI C, OCaml, Scala, C#, Asm
Z tego co wiem W11 jest mocno matematyczne


@Szab: Prawda.

informatyka raczej od strony teoretycznej


Nieprawda. Nie wiem czemu dla wielu to pierwsze implikuje od razu drugie:)

Jestem z W11 i uważam, że nasze kursy, pomijając oczywiście matematykę, bardzo dobrze przedstawiają informatykę od strony praktycznej. Nie miałem okazji studiować tego kierunku na innym wydziale, więc nie wiem o ile lepiej/gorzej wygląda to na W4 i W8, ale na pewno "nie ma