Wpis z mikrobloga

No czasami jak czytam rewelacje polityczne na wykopie to nie mogę. Teraz pojawiają się głosy typu:
- już zapomnieliście jak było źle za czasów PiSu
- za 5 lat będziecie tworzyć bojówki jakiegoś polityka PO
- za 5 lat będziecie rozliczać Dudę z niespełnionych obietnic!

Czegoś tutaj chyba nie rozumiecie. Komorowski i Duda to są słabi kandydaci na dodatek w ogóle poglądowo nie pasują do wykopu, obaj są nijacy, nie są wolnorynkowcami i na dodatek jeden jest typowym katolem. Ba, tak w ogóle wykopkom nawet poglądowo dalej do Dudy, bo jest to typowy socjalista. PiS jest socjalistyczną partią jeszcze bardziej niż PO. Zasiłki, wysokie podatki, 500zł na dzieci itd. Jedynie Duda zapunktował tutaj jak ogłosił postulat podwyższenia kwoty wolnej od podatku. No ale mniejsza o to. Przecież mało który wykopek głosował na Dudę czy Komorowskiego w pierwszej turze, głosy szły na JKM, Brauna, Ogórek, Kukiza itd. Jednak to było raczej pewne, że w drugiej turze zmierzy się Komorowski z Dudą. I to nie jest tak, że nagle wszyscy stali się wyborcami Dudy, PiS, ukrytą opcją katolsko-socjalistyczną. To zupełnie nie o to chodzi. Jak już wspomniałem obaj kandydaci są nijacy a najgorsze jest dla społeczności wykopu raczej to, że są przeciwieństwem wolnorynkowców. Z "operacją Duda" chodziło o coś zupełnie i innego. To proste:
- o pstryczka w nos tym wszystkim fałszywym mediom wspierającym jedyną słuszną opcję
- o wygraną kandydata, który od 2 tygodni jest przez te media nazywany jako polityk gorszy, przed media które po prostu założyły, że musi wygrać Komorowski
- o powolne #!$%@? zbyt pewnego siebie PO, które od lat myśli że wszystko im się należy, nawet urząd dla Bronka
- w ból dupy takich ścier jak Lis, Niesiołowski, Michnik, Olejnik, Kopacz i ich tych wszystkich żałosnych aktorzyn i celebrytów opłaconych do wspierania Komora, czyli Karolaka, Wajdę, Grabowskiego
- o odsunięcie od władzy kompromitującego się na salonach gamonia. Dobrze by też było teraz do końca przeprowadzić teraz śledztwo ws. powiązań Komorowskiego z WSI

PO już sobie #!$%@?ło, PO nigdy się nie podniesie bo ludzie widzą, co oznacza PO u władzy. Dlatego "operacja Duda" to było odsuniecie kolejnego człowieka PO od władzy. Tylko tyle. Przynajmniej ja to tak rozumiem. Nigdy nie byłem żadnym fanem Dudy, PiSu, daleko mi do poglądów tych socjalistów. Ale poszedłem i zagłosowałem na Dudę z wyżej wymienionych powodów.

To jak kibicowanie w meczu piłkarskim gdzie grają dwie drużyny gdzie żadnej z nich nie kibicujemy, ale za jedną stoją media, dziennikarze i jest o wiele bardziej bogata przez niewyjaśnione kontakty sponsorskie a druga jest zwykłą drużyną, której udało się dostać do finału mimo, że nikt w ogóle nie brał pod uwagę ich wygranej.

Można też nazwać to dość nadużywanym i nielubianym stwierdzeniem - mniejsze zło. Duda to mniejsze zło. Chociażby dlatego, że nie jest jeszcze umoczony i przede wszystkim dlatego, że nie jest z tej samej ekipy co rządzące nam PO. Na nich też przyjdzie czas.


#wybory #oswiadczenie #duda #neuropa #4konserwy #polityka
  • 31
@Donk_von_Fisher: tl;dr "wybrałem dudę na złość komorowskiemu"

reszta jest naciągana jak:

a druga jest zwykłą drużyną, której udało się dostać do finału mimo, że nikt w ogóle nie brał pod uwagę ich wygranej.


czy

Na nich też przyjdzie czas.


naiwne i nieprawdziwe. PiS i Duda nie są i nie byli "zwykłą drużyną", a czas na nich nie przyjdzie.

Nie mówiąc o:

No i odsunięcie Komorowskiego od wałdzy to pierwszy z wielu
@dnasstorm: 80 euro, konsulat płacił, od 5:30, bo trzeba było przygotować karty, do 4 gdzieś.
Mogłem być szybciej bo moja grupa skonczyła pierwsza liczyć głosy (1700 głosow) o 24, wypisaliśmy karty do 24:15, można było wysłać do PKW:)
@Donk_von_Fisher: 10/10

pisałem to po pierwszej turze - będziemy mieli #!$%@? prezydenta. dobrze wytłuszczyłeś dlaczego Duda zyskał na wykopie sympatię. nie zmienia to faktu, że to nie jest kandydat wykopu i prawdopodobnei będzie kiepskim prezydentem. na oceny jednak przyjdzie czas, tak jak teraz jest czas by podliczyć Komora.