Wpis z mikrobloga

4 razy byłem w komisji wyborczej, w tym dwa razy przewodniczącym, ale do teraz nie wiem, jak rozwiązać następującą sytuację.

Otóż każdy wie, że urna wyborcza musi zostać zaplombowana i zapieczętowana przed otwarciem lokalu, a zdjąć plomby oraz otworzyć urnę wolno tylko i wyłącznie po zakończeniu głosowania, zamknięciu lokalu, w obecności całego składu komisji wyborczej otwiera przewodniczący. I choćby #!$%@? na #!$%@? stawał, nie wolno nawet poprawiać plomb, a co dopiero jak coś tam pogrzebać byś chciał. W dupie sobie pogrzeb. Za jednych wyborów mąż zaufania się robił dym jak zauważył, że urna nagle stoi trochę pod innym kątem, a nikt przecież nie posiada takich mocy aby ją obrócić gdy lokal wyborczy otwarty, trza było wyjaśniać mu w jakim celu i kto ją w ogóle ruszał.

A jakby tak wejść do lokalu w kapturze i okularach, wrzucić do urny smartfona z załączonym na full programem wyborczym w wersji audio jednego z kandydatów i uciec? Pomijając kwestię związane z ujęciem takiej osoby i konsekwencjami dla niej, jak by wyglądała dalsza praca komisji i co z wyborcami? W takiej sytuacji należy zapewne niezwłocznie zamknąć lokal dla wyborców, wywiesić komunikat o incydencie i zadzwonić do marianów z PKW, oni w mig by przylecieli i oficjalnie, komisyjnie dokonali operacji na urnie, aby czym prędzej ponownie otworzyć lokal. Oczywiście czas otwarcia lokalu wydłużyłby się o ten stracony przez tą szopkę, co za tym idzie ogłoszenie wyników, wieczory powyborcze, a nawet cisza wyborcza w całej Polsce też uległa by wydłużeniu.

Takim banalnym zagraniem można by sparaliżować pół kraju, a jakby to mądrze rozegrać to nikt by sprawcy nie wykrył. Akcja 10 sekund, a wszystkie media mają temat na najbliższy tydzień. Jak to jest, że średnio rozgarnięty szympans może jebnąć mata całej komisji i uciec przez okno, trollując cały kraj w sposób maksymalnie groteskowy - wyobraźcie sobie, zanim ktoś z PKW się pojawi LECI NA FULL KIEŁBASA WYBORCZA Z URNY xD Wybory tak bardzo #!$%@?, cisza tak mocno zakłócona, a jakby zorganizować dla tego smartfona niewielkie, ale super wydajne nagłośnienie ze wzmacniaczem rozmiarów niewielkich, to i na ulicy naokoło lokalu by się zakłóciło trochę też.

#wybory #ciszawyborcza #heheszki #czarnyhumor
  • 81
tak cię boli to, że ktoś w 30 sekund rozwiązał problem, na który ty nie potrafiłeś znaleźć rozwiązania będąc 4 razy w komisji


@Sondokan: TAK. Nie po to 7,5 roku studiowałem ciężkie kierunki żeby mi żółtodziób rozwiązał zagadkę w pół minuty, kiedy ja tyle lat rozkminiam w ogóle sens pytania

po za tym jakbym miał taką plakietkę jak on też bym znał różne odpowiedzi, nie tylko na to pytanie
@ketorw: Nie znasz odpowiedzi na proste pytanie będąc dwukrotnie przewodniczącym komisji (!), 7,5 roku studiów (cztery lata powtarzałeś, aż w połowie roku cie wyrzucili?). Krótko mówiąc nie ma się czym chwalić, ja bym się nie przyznawał :)
@ketorw: Ale kto powiedział że komisja musi być otwarta tyle i tyle, i ani minuty krócej?
Jak powiedzmy wszystkie komisje były by do 20 otwarte to czy nie mogło by być tak że była by przerwa 2-3 godziny, naprawili by problem, otwarli komisję i działała by normalnie do 20:00? Gdzie jest tak napisane że musi być nadrobione te 2-3 h?
Nie znasz odpowiedzi na proste pytanie będąc dwukrotnie przewodniczącym komisji


@pawel1410: przecież napisałem że pracowałem nad odpowiedzią, jakbyś mi nie napisał to za rok, max trzy, sam bym do tego doszedł. No i co że przewodniczącym, ja znam prezydenta, który nie wie co oznaczają gwiazdki na fladze Unii. 7,5 roku studiowałem bo dwa kierunki równolegle i doktorat. W połowie musiałem wziąć rok urlopu studenckiego żeby sprowadzić rodzinę z Korei Północnej, dlatego
No chyba, że to #windowsmobilephone


@mlg20: to tak jakbyś poszedł polować na dziki uzbrojony w garść mąki. #windowsmobilephone położyłby całą akcje zanim by się zaczęła, automatycznie na Ciebie doniósł organom ścigania, a jak byś chciał na końcu zadzwonić po pomoc czy coś, to poczuje nieodpartą potrzebę aktualizacji wszystkiego bez opcji odmowy.
Równie dobrze mogłeś napisać, że ktoś wrzuci granat i jak to rozwiązać


@omar_is_coming: jakby ktoś granat do urny wrzucił to bym rozkminiał jakim #!$%@? go w ten otwór wepchał, a nie jak to rozwiązać.
@ketorw: Po co smartfon? Bierzesz jakiegos starego ogóra z funkcja ustawiania dzwonkow z mp3, robisz nagranie, ustawiasz na dzwonek, wrzucasz do urny i raz na 5 minut dzwonisz z zastrzerzonego numeru.
Opcja numer dwa - po wrzuceniu telefonu do urny idziesz pod kosciol, zacxepiasz mochera z komorka i od niej dzwonisz do urny ^^ profit $$$ Ty czysty, wybory #!$%@?, 1 mochera mniej