Wpis z mikrobloga

4 razy byłem w komisji wyborczej, w tym dwa razy przewodniczącym, ale do teraz nie wiem, jak rozwiązać następującą sytuację.

Otóż każdy wie, że urna wyborcza musi zostać zaplombowana i zapieczętowana przed otwarciem lokalu, a zdjąć plomby oraz otworzyć urnę wolno tylko i wyłącznie po zakończeniu głosowania, zamknięciu lokalu, w obecności całego składu komisji wyborczej otwiera przewodniczący. I choćby #!$%@? na #!$%@? stawał, nie wolno nawet poprawiać plomb, a co dopiero jak coś tam pogrzebać byś chciał. W dupie sobie pogrzeb. Za jednych wyborów mąż zaufania się robił dym jak zauważył, że urna nagle stoi trochę pod innym kątem, a nikt przecież nie posiada takich mocy aby ją obrócić gdy lokal wyborczy otwarty, trza było wyjaśniać mu w jakim celu i kto ją w ogóle ruszał.

A jakby tak wejść do lokalu w kapturze i okularach, wrzucić do urny smartfona z załączonym na full programem wyborczym w wersji audio jednego z kandydatów i uciec? Pomijając kwestię związane z ujęciem takiej osoby i konsekwencjami dla niej, jak by wyglądała dalsza praca komisji i co z wyborcami? W takiej sytuacji należy zapewne niezwłocznie zamknąć lokal dla wyborców, wywiesić komunikat o incydencie i zadzwonić do marianów z PKW, oni w mig by przylecieli i oficjalnie, komisyjnie dokonali operacji na urnie, aby czym prędzej ponownie otworzyć lokal. Oczywiście czas otwarcia lokalu wydłużyłby się o ten stracony przez tą szopkę, co za tym idzie ogłoszenie wyników, wieczory powyborcze, a nawet cisza wyborcza w całej Polsce też uległa by wydłużeniu.

Takim banalnym zagraniem można by sparaliżować pół kraju, a jakby to mądrze rozegrać to nikt by sprawcy nie wykrył. Akcja 10 sekund, a wszystkie media mają temat na najbliższy tydzień. Jak to jest, że średnio rozgarnięty szympans może jebnąć mata całej komisji i uciec przez okno, trollując cały kraj w sposób maksymalnie groteskowy - wyobraźcie sobie, zanim ktoś z PKW się pojawi LECI NA FULL KIEŁBASA WYBORCZA Z URNY xD Wybory tak bardzo #!$%@?, cisza tak mocno zakłócona, a jakby zorganizować dla tego smartfona niewielkie, ale super wydajne nagłośnienie ze wzmacniaczem rozmiarów niewielkich, to i na ulicy naokoło lokalu by się zakłóciło trochę też.

#wybory #ciszawyborcza #heheszki #czarnyhumor
  • 81
Przy odbiorze spisów i kart nikt nie sprawdza danych. NIKT.


@Budyno: Co Ty mówisz. U mnie akurat dokładnie sprawdzają, ale co się dzieje potem... któż to wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ketorw: Plan piękny w swej prostocie i ciekawy w skutkach :D W sumie to jest jakiś sposób na przedarcie się do mediów (w razie wykrycia sprawcy). Trochę więzienia, ale co tam. Potem śmiało można startować
@ketorw: na 100% była kiedyś taka sytuacja bo słyszałem już o niej. Poza tym co wybory zdarzają się jakieś incydenty wraz z chwilowym zamknięciem lokalu i nigdy nikt nie przedłużał wieczoru wyborczego.
@salvador_w_dali: dobry pomysł andrzeju, tylko musiałby być to środek, który całkowicie rozpuściłby karty nie pozostawiając po sobie śladu, bo samo niszczenie głosów ani nie sabotuje biegu wydarzeń, ani nie paraliżuje działań organów państwowych, ani nawet śmieszne nie jest. Bez śladów zniszczeń nikt by się nie wytłumaczył, że po otwarciu urna była pusta. 'taaa jasne pusta' ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale to nierealne do wykonania bo karty
@ketorw: tak jak napisał @pawel1410 - zaplombowaną urnę jak najszybciej przenosisz w inne miejsce, oczywiście zamknięte (co nie byłoby problem w sytuacji kiedy lokale są najczęściej w szkołach etc.). Incydent zgłaszasz jak każde inne zakłócenie ciszy wyborczej. Koniec. No chyba, że w lokalu jest tylko jedna urna (w co wątpię).
@ketorw:

wyniósłbyś Dorotko urnę

Gdzie byś zaniósł, do kościoła

Klocka byś postawił ze strachu a nie nową urnę

sam mam w szafie ze cztery zapasowe urny na cięższe czasy


Ale po co pajacujesz?

Grającą urnę zapieczętowałoby się w ten sam sposób tak jak przepełnioną, przeniosło w zamknięte miejsce sporządzając protokół i wzywając policję jak w przypadku każdego zakłócenia ciszy wyborczej.
@pawel1410: Nie no kuuuurwa, teraz jak mi pokazałeś zdjęcie tego wisiorka z komisji z Twoim imieniem to inna rozmowa. Jak mi nawbiegają z ajfonami atakując slot na głosy w urnie to wiem do kogo mam dzwonić. Jak coś to u Ciebie tam za drzwiami będziemy agitujące urny składować.

Just in case jakbyś omyłkowo usunął swój screenshot zadbam o jego nieśmiertelność
ketorw - @pawel1410: Nie no kuuuurwa, teraz jak mi pokazałeś zdjęcie tego wisiorka z ...

źródło: comment_32ClPR4HoMu1jhjAuG6WRSEn5d4IJhFl.jpg

Pobierz
@ketorw: nigdy nie byłem w komisji ani tym bardziej przewodniczącym, ale ja bym zrobił to samo co w przypadku zapełnienia urny czyli pełna wyniósł bym na zaplecze a do lokalu wstawił nową, a incydent zgłosił bym do TVNu czy innej uprawnionej instytucji