Wpis z mikrobloga

Może trochę obudziłem się po fakcie. Ale jaka jest szansa że dowalą mi vat na #macbook kupionego w #usa i osobiście przywiezionego?

Słyszałem coś o wysyłaniu pudełek pocztą (żeby nie było że nowe/na sprzedaż), ale ostatnie aktualne informacje na ten temat znalazłem z 2011 xd
Jak to teraz wygląda? Na logikę, wydaje mi się że nie powinni się doczepić do pojedynczych sztuk. #pomocy #pytaniedoeksperta

  • 17
@adiqq: cumplu, od 5 lat co roku jestem w stanach i co roku przywożę ze sobą iPada/Iphone'a/Macbooka albo zwykłego laptopa. Zawszę robię tak, że sprzęt biorę ze sobą na pokład a pudełko biorę i wkładam do bagażu nadawanego. nigdy nie zdażyło mi się zapłacić cło… polecam :)
@adiqq: dokładnie tak. Jedyny koszt poniesiony przeze mnie to cena zakupu towaru w USA + bilet na samolot ;) warto pamietać przy okazji będąc w stanie nowy Jork, ze kupując sprzęt elektroniczny w innym stanie płacimy obniżony tax :)
@Sixshoes: no właśnie znajomy mi przywozi a mieszkał w CA gdzie jest jeden z najwyższych sales taxów - ale kupując online na b&h policzyli 0% a do tego dorzucili parallelsa za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)