Wpis z mikrobloga

@Kapitan_Zurow: To dobrze :). Angielską próbowałem oglądać ale to tak słychać że te wszystkie dialogi są dograne na mikrofonie w studiu że psuje mi to cały film ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ojezu: Ogólnie z tematyki podwodnej jest mało dobrych filmów, Das Boot na pewno jest w czołówce, z takich bardziej znanych to oczywiście Czerwony Październik, Karmazynowy przypływ i chyba tyle. Polecam też 72 metry produkcji rosyjskiej, pośrednio opowiada o tragedii Kurska. Nie liczę jakiś fantastyków, odciosanych siekierą od rzeczywistości.
@Kapitan_Zurow: Dobrze leci z tego torrenta ponad 5 MB/S więc dzięki wielkie.
Czerwony Październik widziałem i Karmazynowy Przypływ również.
72 Metry miałem obejrzeć ale zapomniałem więc dzięki za przypomnienie :)
Dla mnie nr 1 jest das boot jeżeli chodzi o filmy o tej tematyce, świetne udźwiękowienie, historia, sceny, trzymanie w ciągłym napięciu oraz nie banalną końcówkę.
@Ojezu: I ta informacja, że 30 tys. z 40 tys. podwodniaków nigdy nie wróciła do domu. To obrazuje, jaka ciężka była służba pod wodą. I chyba przede wszystkim dlatego na morzu, przede wszystkim służyli ochotnicy. Dobry temat.
@Kapitan_Zurow: No i ten film nie pokazuje jak to bywa często w amerykańskich filmach dzielenia stron walczących ze sobą na dobrych i złych (Oczywiście amerykanie zawsze ci dobrzy), zwłaszcza widać to w scenie w której zatapiają okręt.