Wpis z mikrobloga

Mirko, mirko! Źródło wiedzy wszelakiej!
Kto mi powie gdzie znajdę jakieś ciekawe rzeczy o żegludze śródlądowej na Warcie? Jakieś info jak to wyglądało przed wojną, po wojnie i teraz. Albo w ogóle o całej Wielkiej Pętli Wielkopolski? Przygarnę każdą informację na ten temat.
Chciałbym się zorientować jak teraz wygląda możliwość żeglugi na Warcie (chodzi mi przede wszystkim o transport rzeczny, a nie o turystykę). Wiem, że ma ona przypisaną najniższą klasę i na tym kończy się moja wiedza :/


#hydrologia #zeglugasrodladowa #poznan
  • 9
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: Ten 1. link podsunął mi kolejny pomysł na wypadek, gdyby pierwszy temat okazał się zbyt trudny do realizacji. Dzięki! :D

@majas: Ale tacy spece od hydrorzeczy czy stary kapitan, który pływa od 40 lat? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taki i taki będzie dobry. Jak wrócę po słoiki do domu to poświęcę jeden dzień na wycieczkę do Śremu :>
  • Odpowiedz
@Daldek: O WPW na MTP w Poznaniu kiedyś jakieś materiały rozdawali promocyjne ale nie wiem czy to mam gdzieś. Aha, no i WPW przebiega przez moje miasto, Nakło, jest tam Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej, z nimi się skontaktuj to na pewno duuużo info dadzą o żegludze na Noteci i nie tylko. Jeszcze jeden kontakt mam, jest taki pan który przeszedł pieszo zarówno wzdłuż Noteci jak i wzdłuż Warty - od źródeł
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: Zanim zacznę się z kimś kontaktować to pogadam z ludzi ode mnie z koła naukowego, czy jest sens komuś zawracać głowę :D Całkiem możliwe, że za jakiś czas odezwę się na PW w tej sprawie :>
  • Odpowiedz
@Daldek: Z tego co widzę szkół żeglugi śródlądowej jest ledwo kilka w Polsce a w naszym rejonie to jedyna taka, warto naprawdę do nich zadzwonić czy napisać, podejrzewam że mają bogatą bibliotekę tematyczną.
  • Odpowiedz