Wpis z mikrobloga

Twój brak wiary nie wynika z inteligencji czy oświecenia, ale z czystej głupoty i braku wiedzy.


@topazy: Łoooooł, brak wiary wynika z głupoty, idę po popcorn!
  • Odpowiedz
@topazy:

Twój brak wiary nie wynika z inteligencji czy oświecenia, ale z czystej głupoty i braku wiedzy. Jest wiele świadectw takich jak cudowne uzdrowienia, nierozkładające się zwłoki świętych, cudowne objawienia, cudowne przepowiednie, których nauka nie jest w stanie wyjaśnić bądź udowodnić, że są to oszustwa bądź kłamstwa. Po prostu to wszystko pomija.


A co z tym wszystkim, co nauka udowodniła? Pewnie jakiś spisek?
  • Odpowiedz
@topazy: Nawet wierzący nie mają obowiązku uznawać któregokolwiek z tych cudów (prócz tego co jest opisane w Biblii). Myślę, że to dość jasno świadczy o tym, że nawet Kościół uznaje pewien margines błędu jeśli chodzi o te cudowne uzdrowienia. A z resztą... jak wiadomo są trzy rodzaje prawdy: moja prawda, twoja prawda i g---o prawda. Ty masz swoje argumenty, ja mam swoje. Widzę, że nie przegadam.

@GoldBlackUP88: A
  • Odpowiedz
@PanBulka:

Nie udowodniła nic, ponieważ nauka nie jest w stanie tego zrozumieć. Kolejny raz pojawia się twój brak wiedzy. Cud to coś ponad nauką, cud to coś co jest niemożliwe według ziemskich praw fizyki, to coś co jest niemożliwe według naukowców.
  • Odpowiedz
@aniu_ta:

Kolejna bzdura aniu. Kościół podchodzi z ogromnym dystansem do wszelkich cudów, proroctw, objawień itp. Wynika to z tego, że nie chce być zdyskredytowany gdyby jakiś "cud" nie był "cudem". Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny trwa dlatego tak długo, ponieważ kościół z zegarmistrzowską dokładnością bada wszystkie aspekty cudownych uzdrowień czy cudownego wstawiennictwa. Badający opierają się na opiniach lekarzy, naukowców i specjalistów spoza kościoła żeby móc stwierdzić cud.
  • Odpowiedz
@topazy: Trudno nazwać wiedzą z Twojej strony gdy piszesz: Proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny trwa dlatego tak długo, ponieważ kościół z zegarmistrzowską dokładnością bada wszystkie aspekty cudownych uzdrowień czy cudownego wstawiennictwa. lub Brak potępienia nie znaczy gwarancji wstąpienia do nieba. Istnieje czyściec, w którym dusze muszą odkupić swój brak wiary i wszystkie grzechy poprzez modlitwę. Tam też cierpią.

Czasami zastanawiam się czy trollujesz czy Ty na prawdę w to wierzysz:]
  • Odpowiedz