Wpis z mikrobloga

Cześc,
Od dłuższego czasu nie publikuję nowych wpisów pod tagiem #mirkokosmos , ponieważ przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Myślę nad nim, myślę i nadal nic wymyślić nie mogę, zatem proszę Was o poradę, bo z tymi myślami biję się nieustannie.

Chodzi o to, że popularyzację kosmosu, którą od jakiegoś czasu tutaj uprawiam, przenieść na szerszy grunt. Myślę o założeniu osobnego bloga, połączonego z kanałem na YouTube. Uprzedzając Wasze pytania: nie mam zamiaru się bawić w typowego „Jutubera” – to ma być jedynie dodatek do szerzej zakrojonej operacji.

Chciałem Was prosić o opinię, czy tego typu działanie ma sens. Czy widzicie szansę, że to, co dobrze sprzedaje się na mikroblogu zyska powodzenie również poza nim. Może macie w tej kwestii jakieś własne doświadczenia, tudzież zajmujecie się podobnymi rzeczami. Pomóżcie :)

Będę wdzięczny za każde zdanie.

Pozdrawiam,
Eestel

#pytanie #piszeestel #kosmos

Żeby mój wpis nie był kompletnie bezproduktywny (bo bardzo tego nie lubię), dołączam zdjęcie mgławicy Koński Łeb - mam nadzieję, że osłodzi Wam poranek.
Pobierz
źródło: comment_vFyLNSSjhWxhk6L4khaWF5uDkW0CNjIX.jpg
  • 34
@Eestel: oczywiście, że ma sens. Piszesz bardzo ciekawie (chociaż same ciekawostki ostatnio są odrobinę mniej ciekawe) więc warto byłoby zwiększyć skalę. Jeśli tylko nie będziesz pajacował na kanale, a informacje przedstawiał będziesz rzetelnie w stylu Polimatów czy Naukowego Bełkotu nie mam najmniejszych wątpliwości, że z czasem odniesiesz sukces. Astronomia i astrofizyka to są świetne, niezagospodarowane tematy na polskiego yt.
@jombsik: Ktoś tu kiedyś, dawno temu, napisał mądre w sumie słowa, które brzmiały mniej więcej w ten sposób:

Śmieszne obrazki nie skończą się nigdy, a te kulki kiedyś się skończą


Wtedy się z tego śmiałem, ale teraz widzę, że utrzymanie odpowiedniego poziomu to jednak, wbrew pozorom, dość trudne zadanie :)
Śmieszne obrazki nie skończą się nigdy, a te kulki kiedyś się skończą


@Eestel: o jak prychłem ;) Nie martw się, co chwile wynajdują nowe kulki, starczy ci ich do starości ;)
Możesz przecież poruszać tematy całych galaktyk jeśli jakaś ma coś ciekawego do pokazania. Ponadto gwiazdy neutronowe, kwazary, czarne dziury i fizyka, która za nimi stoi. Myślę, że miło byłoby też poczytać na tematy takie jak Teleskop Webba itp. Jest tego
@Eestel: uff:) Zmylił mnie początek:) Bardzo się cieszę. Blog plus filmy, to super pomysł :) Jak jeszcze filmy miałby napisy to już w ogóle rewelacja:)
@Eestel: zrób co chcesz i sam się przekonaj, ale ja myślę, że specyfiki mikroblogu nic nie przebije,
na blogu, czy na YT na pewno będziesz miał inną widownię i inny "feedback" niż na MB
@Eestel: kanały edukacyjne mają dość dużo zainteresowanie. Dla przykładu możesz wziąć Polimaty, @RadekKotarski:, czy też SciFun, Historia bez cenzury itp. Specjalnie nie wymieniam anglojęzycznych kanałów no ona mają dużo większą ilość odbiorców.

Pamiętaj jednak, że wiedza nie wystarczy. Owszem, bardzo podoba mi się to jak przedstawiasz wiedzę w formie pisanej jednak to nie wystarczy.

Myślę, że taki kanał miałby ogromny potencjał.