Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wspominanie o jednym z bardziej bestialskich ludobójstw w naszej historii, nazywane jest narracją PROROSYJSKĄ? Od kiedy upominanie się o własną historie i pamięć ofiar jest wyrazem miłości do rosji? Czy wam się sufit na łeb #!$%@?ł?
Rozumiem, że w naszym interesie jest aby Ukraina wygrała wojnę, ale na litość boską - nikt nigdy nie zapomni o Wołyniu. Tym bardziej powinno zależeć nam na zamknięciu tematu i wywieraniu presji na kraj, który uzależniony jest od pomocy. I nie, to nie jest coś nadzwyczajnego, bo tutaj nie ma miejsca na romantyzm. Tak się powinno prowadzić politykę - pomagać ale otrzymywać coś w zamian. Tak postąpiłby każdy szanujący się naród.

Naprawdę nie rozumiem co w tym złego, stawiać siebie i swój kraj na pierwszy miejscu.
Bez odbioru

#wojna #ukraina #wolyn
  • 80
  • Odpowiedz
@Morentis: nie wiem ale sram już tym wołyniem bo wchodze na tag żeby pooglądać zdjęcia i filmiki z wojny a nie te wysrywy bo 350 lat temu ktoś tam kogoś zabił xD
  • Odpowiedz
Tak się powinno prowadzić politykę - pomagać ale otrzymywać coś w zamian.


@Morentis: Tylko to coś w zamian to nie koniecznie puste słowa i inne wyrazy podziękowania kolego. Próbujesz tu zgrywać wielce racjonalnego i chłodnego polityka, a interesuje cię kwestia co nie ma znaczenia i nie niesie za sobą żadnych korzyści, prócz połechtania ego. Zamiast rozwiązań kwestii Wołynia w zamian za pomoc dużo lepsze wydają się kontrakty na odbudowę, handel i
  • Odpowiedz
@Morentis: Wojna obecnie jest ważniejsza niż historia. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to wcale się nie dziwie że spamuje tym wykop. Po prostu obecnie nie ma po co kłócić się wewnętrznie, bo za chwilę się może okazać że o Wołyniu będziesz rozmawiał z Rosją, lub co gorsza nie będziesz rozmawiał bo będziesz leżał trupem w okopie.

Jeżeli dla kogoś śmierć mnóstwa Ukraińców w obronie Twojej pywnicy z której możesz teraz pisać
  • Odpowiedz
@Morentis:
Przykład A: Rzezi wołyńskiej dokonali ukraińscy nacjonaliści którzy przekonali do swojej narracji, lub też zmusili do działania część Ukraińców. Tak, to była zbrodnia i ludobójstwo i przez szacunek dla ofiar trzeba tem rozdział wspólnej historii właściwie zamknąć. Politycy robią w temacie wyjaśnienia sprawy między Ukrainą a Polską za mało, jednocześnie w społeczeństwie po obu stronach brak jest zrozumienia drugiej perspektywy, co skutecznie utrudnia rozwiązanie sprawy. Polscy politycy powinni naciskać na
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wspominanie o jednym z bardziej bestialskich ludobójstw w naszej historii,


@Morentis: No teraz to dałeś ... Jednym z 100 najbardziej bestialskich ludobójstw w Historii Polski. Tak by było lepiej. Może ludzie są zmęczeni tematem Wołynia, kiedy Ukraińcy odpowiadają za śmierć i prześladowanie 0,5 mln Polaków, a Rosjanie - z którymi walczą Ukraińcy - zamordowali i prześladowali ponad 8 mln Polaków w czasie I i II w.św. Do
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wspominanie o jednym z bardziej bestialskich ludobójstw w naszej historii, nazywane jest narracją PROROSYJSKĄ?


@Morentis: ponieważ w tym czasie jest na rękę naszym wrogom i przeciwko naszym sojusznikom i jest grzane od lat przez ruską propagandę.
ps. miałem w rodzinie ofiary Wołynia.
  • Odpowiedz
Naprawdę nie rozumiem co w tym złego, stawiać siebie i swój kraj na pierwszy miejscu.

Bez odbioru


@Morentis: bo ciaglym #!$%@? postow o wolyniu obrzydzacie temat i go osmieszacie. z tego samego powodu mlodziez smieje sie z papieża, a smoleńsk jest określany mianem kabaretu. bo nie znacie umiaru. ale dobrze, spamujcie wiecej, wiecej osob wrzuci tag wolyn na czarno i zostaniecie tylko wy, sekta wołyńska xD

ps podniecaja cie te tematy?
  • Odpowiedz
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego wspominanie o jednym z bardziej bestialskich ludobójstw w naszej historii


@Morentis: Jedyną kwestią poruszaną przez władze powinna być kwestia ekshumacji.

Nie żadne idiotyczne przepraszanie i szukanie winnych, bo może się okazać że historia wzajemnej przemocy jest trochę zbyt długa.

Głupie p0lactw0 tego nie rozumie. Baa, oni nawet nie wiedzą kto odpowiada za Wołyń, o Galicji nawet nie wspomnę.

Baa, ten temat istnieję tylko wtedy, gdy ruskim jest
  • Odpowiedz
@Morentis: sraja się bo w doskonałej większości, na Wołyń srają ukry spod ukraińskich wsi biorąc 60 hrywien za wpis. Mają o tyle łatwo, że rodząc się na zachód od Dniepru, nauka polskiego i ogarnięcie polskiego dowodu to drobnostka. A Polacy, którzy maja trochę rigczu, nie mogą nawet mordy otworzyć w tym temacie bo jeszcze biednie panisko ukraińskie w najnowszym BMW x7, się obrazi i nie odbierze od nas tych wszystkich czołgów,
  • Odpowiedz
@Morentis: bo wykop to jakaś alternatywna Polska nie wiem kto normalnie idąć przez ulice by powiedział że w sumie Wołyń sie nie liczy i ponad 50k ludzi pomordowanych #!$%@?ć ,przecież to plucie na los tych ludzi jak i historii narodu i potem ci ludzi chcą się nazywać Polakami.
  • Odpowiedz