Wpis z mikrobloga

Czy widzieliście kiedyś jak wygląda przejście graniczne #kanada -> #usa ? Właśnie tak! Jak widać skromny monitoring. Na przejściu pytają się jak kiedyś na granicy polsko niemieckiej. Po co? Na jak długo? Gdzie nocleg ?itp. I co mnie zdziwiło, nie przeszukiwali mi bagażu ani samochodu. Nie chcieli wyciągu z banku tylko potwierdzenie rezerwacji pokoju w hostelu. Kontrola jest tylko jedna, przed wjazdem do kanady kontrolują nas zatem tylko kanadyjczycy. Ogólnie to spodziewałem się czegoś większego, jakiś zasieków albo chociaż solidniejszych szlabanów a tu nic. Chociaż z drugiej strony Kanada to nie Meksyk.
#podroze #emigracja
Pobierz byrdi - Czy widzieliście kiedyś jak wygląda przejście graniczne #kanada -> #usa ? Wła...
źródło: comment_xxDpNILIEfHYhGyH2AzBcATV79Vf6mAb.jpg
  • 6
@byrdi: A co w wypadku, jeśli jedziesz np do znajomego albo powłóczyć się bez wiedzy, gdzie będziesz spał? W naszych okolicach (ukraina, maroko, bałkany) dają karteczkę żeby wpisać na karcie meldunkowej to można wpisać jakiś zmyślony adres (albo hotel z przewodnika) a jak trzeba mieć potwierdzenie to co zrobić?
@byrdi: Taaa... XD
Ale jak Cie skierują na wyrywkową kontrolę, to siedzisz 4 godziny w pokoiku bez okna, kiedy celnicy przeszukują Twój samochód do ostatniej śrubki. Jak to mawiają: przejazd przez granicę USA może trwać 10 minut, a może 10 lat ;)
@kozio23 dajesz telefon do znajomego, zadają ci pare pytań, pare pytań do znajmoego i jeśli sie wszystko zgadza to Cie wpuszczą. Włóczęgostwo w wielu stanach jest zakazane także nie bardzo możesz spać pod gołym niebem