Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki,

Mam #pytanie, a właściwie #pytaniedoeksperta. Jestem właśnie w połowie #licbaza , za rok #matura .
Interesowałaby mnie praca nad protezami, zwłaszcza bionicznymi. Chciałabym się dowiedzieć jaka #studbaza byłaby dla mnie odpowiednia. I jaki kierunek. Może ktoś jest zorientowany w temacie? Dodam, że zależałoby mi na możliwości podjęcia studiów wojskowych. #wat czy wojskowy wydział lekarski w #lodz ? A, wstępnie na maturze rozszerzone biologia, chemia, angielski, w razie potrzeby matma. Pomożecie? :)
  • 5
@Anyrz: Na inżynierii biomedycznej na PW (międzywydziałowe, WEiTI + Mechatronika) coś takiego chyba robią. Ale wiele osób jest rozczarowanych tymi studiami. Podobno za bardzo interdyscyplinarne, wchodzą w wiele dziedzin, ale w żadną głęboko. Poza tym, wybierając taki kierunek skazujesz się na emigrację, bo w Polsce nie ma takiego przemysłu.

Nie jestem ekspertem, ale kiedyś sam rozważałem biomedyczną.
@Anyrz: w Łodzi na PŁ tak jak już ktoś pisał jest kierunek inżynieria biomedyczna - studiuje na nim moja kuzynka i jest mocno rozczarowana. Mówiła, że spodziewała się tak jak Ty tworzenia protez i tego typu rzeczy a na ten moment jedyną rzeczą jaką robili w tym kierunku był mechanizm do stołu chirurgicznego.

Ale jest także kierunek mechanika i budowa maszyn, na nim jest jakaś specjalność związana właśnie z medycyną (albo