Wpis z mikrobloga

Mirki po 2 miesiącach diety IF zmieniłem na coś bardziej zdrowego i jem 5-7 posiłków dziennie. Mam jednak białko na poziomie 45% całości (240g ~~ 2.9g/kg ciała). Pytanie po czym ewentualnie mogę zauważyć, że organizm nie radzi sobie z taką ilością białka? Całosć B/W/T wygląda tak 45/35/20 %
#silownia #mikrokoksy #dieta
  • 14
@feniks_pn: IF jest dobry na redukcję, teraz chcę trochę budować masę mięśniową i nie do końca współgra to z 20 godzinnym postem. Zaczęło mi też trochę przeszkadzać niejedzenie cały dzień i czasami po prostu byłem głodny. Miałem okno 20-24 bo to była jedyna pora, którą mogłem codziennie utrzymać więc po 2 miesiącach już stało się to trochę męczące w niektórych sprawach.
@farmr: Ból jest po treningu, a że ćwiczę 6-7 razy w tygodniu to ciężko wyczuć z czego, ale raczej po treningu. Zaczerwienień ani zmęczenia nie odczuwam. Jestem na tej diecie dopiero 2 tydzień więc możliwe, że skutki jeszcze nie zadziałały. Jedyna odczuwalna rzecz to nieporównywalnie bardziej śmierdzące gazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@saxovic: Skoro chcesz budowac mase, nie ma najmniejszego sensu w trzymaniu tak wysoko bialka. Lepiej zwieksz wegle i tluszcze(wedle wlasnych predyspozycji).

Objawy zakwaszenia organizmu to najczesciej bole stawow i miesni, problemy skorne itp.
@saxovic: nie wiem jaki jest Twoj cel treningowy,nie znam tez Twoich gabarytow ...i chociaz intensywnosc treningowa jest duza to ja jednak obciąłbym troche tego białeczka...ale to juz Twoja sprawa...rosnij,puchnij !
@Mr_Teo: Problem w tym, że jestem endomorfikiem i od węgli nabieram fatu. Moim celem jest budowanie masy mięśniowej przy jednoczesnym redukowaniu BF. W styczniu miałem 26% BF i około 63 kg mięśni. Obecnie mam ok. 16% BF i 68 kg mięśni. Taki progres wypracowałem na IF przy współczynniku 30/50/20 %. Zasugerowałem się treningiem i dietą Taviego Castro z jego youtubowego kanału stąd tyle białka.
@farmr: do jakiego poziomu? 85 kg
@saxovic: nie wiem, ja ci powiem, że na stronie Schwarzeneggera jest artykuł 'protein bible' i rekomenduje on podobnie jak Alan Agron 1g na funt masy ciała czyli 2,2g na kg i na prawdę to jest max, więcej nie potrzeba chyba że koksujesz. i pomysł z 5-7 posiłkami dziennie pachnie dla mnie trochę OCD (zaburzenia obsesyjno kompulsywne), tzn. cały czas muszisz myślec o następnym posiłku. 3 posiłki plus przekąski lub 4 wg
@miqel: Przekąski (np kanapka z masłem orzechowym) też traktują jako posiłek. Dużych posiłków mam 3 - śniadanie, obiad i kolacja. Do tego dochodzi białko z płatkami górskimi po treningu (jako posiłek) i ta kanapka. Co do IIFYM - na endomorfika nie jest to takie dobre rozwiązanie poniżej pewnego pułapu BF bo muszę przede wszystkim dostarczaj jak najmniej cukrów w węglach. Spróbuję zejść z białkiem do 35% a węgle wrzucić na 45%
@saxovic: Powinienes w takim razie utrzymywac wage ciala i skupic sie na dokladaniu ciezaru do swoich glownych cwiczen jak to ci sie bedzie udawalo robic zachowujac ta sama mase ciala to bedziesz powoli tracil fat i budowal miesnie.
@miqel: IIFYM wcale nie znaczy żryj syf. jedz zdrowo jak lubisz, byle makro było w granicach celów. Jedna drożdżówka dziennie jak ją zmieścisz do makro to nie wypłynie na twoją kompozycję w najgorszym stopniu, a zdrowie psychiczne i samopouczcie UP!... ja jem z tego co widzę mniej więcej 60%/20%/20% W/P/T i parę kilo mi przybyło, w pasie prawie nic. tylko że ja jestem niewysoki i raczej szczupły (ale byk;)), dla wyższej/większej
@saxovic: po przeczytaniu tego postu i powyżej jak progresujesz to git. jak się boisz o nerki mocno (bo jeśli masz predyspozycje genetyczne czy coś) to się możesz udać do lekarza żeby zbadać to i to, żeby mieć w pełni czyste sumienie.
tylko sam nie wiesz czy węgle są winne za Twoją wagę i wysoki poziom BF-a (choć już jest dużo lepiej:)). ja myślałem że węgle to samo zło, że nie powinienem