Wpis z mikrobloga

Przeżyłem dzisiaj (dosłownie!) SZOK I NIEDOWIERZANIE!

Od dawna nie odwiedzałem serwisu "otomoto". Dawniej co jakiś czas wstawiałem znajomemu oferty sprzedaży samochodów (właściciel komisu samochodowego). Z tego co pamiętam, cena smsa za 14-dniowe wówczas opubilikowanie ogłoszenia mieściła się w przedziale 5-10 zł - czasami nawet sam wysyłałem te smsy i potem nie trułem mu dupy, żeby sam je wysyłał - po prostu oddawał mi pieniądze do ręki. Dzisiaj za 14-dniową publikację płacimy ponad 30 zł (sms)! Byłem pewien że po takim czasie koszt zwykłego wstawienia auta na serwis będzie wahał się w granicach (1-5 zł!) - nawet na okres 7-dni. Ale co tam - patrzę dalej - to samo "olx"!

Zdaję sobie sprawę, że można mieć wrażenie, że trochę cebulacko podchodzę do sprawy, bo najlepiej byłoby mieć wszystko za DARMO! Ale wydaje mi się, że w dobie takiej dominacji internetowej rzeczywistości cena za zwykłe ogłoszenie chęci sprzedaży samochodu w wysokości 30 zł jest baaardzo wysoka. Przecież koszt utrzymania własnej strony internetowej + minimalne wydatki na reklamę będzie dużo mniejszy niż korzystanie z tych płatnych serwisów.

#gorzkiezale #motoryzacja #otomoto
  • 2
  • Odpowiedz