Wpis z mikrobloga

W iPhone można już normalnie udostępniać komputerowi łącze internetowe, tak jak w telefonach z innymi systemami, czy w dalszym ciągu wymaga to aktywowania opcji przez operatora?

Kilka lat temu miałem iPhone 3G i pojawiał się komunikat o konieczności kontaktu z operatorem, a biuro obsługi abonenta odpowiedziało, że w ofercie prepaid taka usługa nie jest dostępna i musiałbym przejść na abonament, podczas gdy w Androidzie czy nawet wielu telefonach bez ekranu dotykowego nie było żadnych ograniczeń na udostępnianie łącza.

#iphone #ios #apple
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dzemus: Amerykanski Tmobile. 5 gb na tethering.

Pytania:
1. Skoro na tethering daje 5gb to ile gb mozesz wykorzystac na telefonie przegladajac mirko?
2. Ile w US kosztuje taki abo/prepaid

Dziekuje.
  • Odpowiedz
@Dzemus: W Ameryce Android też ogranicza tethering poprzez używanie innego punktu dostępowego, można to znaleźć w kodzie, np. w przypadku T-Mobile:
z typem dun co nadpisuje ustawienia użytkownika przy włączonym udostępnianiu, ale nie ma takich wpisów dla polskich sieci, przez co w Polsce problem nie istnieje, a stary iPhone nie pozwalał mi w Polsce włączyć tetheringu w żaden sposób, dlatego zastanawiam się jak jest w nowych modelach i wersjach systemu.
  • Odpowiedz
@jacekprim: ostatnio z racji braku internetu włączyłem tethering w iphone 4s i normalnie udało mi się ściągnąć plik ważący około 200MB. Nie miałem z tym żadnych problemów, wystarczy włączyć w opcjach hot-spot osobisty. W prepaidzie nie próbowałem tego robić, a teraz mam abonament w play.
  • Odpowiedz