Wpis z mikrobloga

@pdpacek: to jest właśnie socjotechnika- nic nie zrobił, ale najpopularniejsza gazeta i najpopularniejsze medium TV tak potrafiło postraszyć, że przeciętny leming nie ma pojęcia o co chodzi. Pomijam fakt, że ja (rocznik '89) sam ledwo pamiętam (nie interesowałem się) co takiego zachodziło w czasie rządów PiSu, natomiast spotykam młodszych typków, którzy udają, że wiedzą i że im się te rządy nie podobały :P
@Precypitat: Też jestem rocznik '89 i w 2006/2007 nie bardzo interesowałem się szczegółami rządów PiSu. Mój kandydat nie dostał się do 2. tury i teraz zastanawiam się czy głosować czy oddać nieważny głos.
@pdpacek: rób co chcesz, ale ja idę głosować na Dudę. Żeby było śmieszniej- nie zgadzam się z nim. Kiedyś myślałem, że sprawy obyczajowe to uj, trzeba głosować na tych z mądrym programem gospodarczym. Teraz jednak widzę, że trzeba głosować na ludzi uczciwych (albo tak wyglądających). Bo co mi z tego, że PO udaje liberałów, skoro po wyborze zachowują się jak najzwyklejsi złodzieje? Idealnie widziałbym to tak: najpierw PiS, niech wypieprzą wszystko
najpierw PiS, niech wypieprzą wszystko co zepsute tak, jak robili to za swoich rządów (zwłaszcza te słynne obce agentury, serio wierzę w coś takiego). A potem jak już będzie trochę czyściej, można myśleć o prawidziwych wyborach takich, jak mają w normalnych krajach.


@Precypitat: o, właśnie to. 10/10
@pdpacek: rocznik 90 here od malego polityczny. PiS doprowadzil do wladzy Leppera z ekipą i LPR. Mimo zapewnien ze nie będzie wladzy braci JK wzial rząd. Wprowadzili bardzo silna wladze sluzb, co wielu może się nie podobać. Do teraz tocza się sprawy typu Agent Tomek czy afera gruntowa. Zdekonspirowali sporo agentow. Pozwolili LPRowi na wiele konserwatywnych reform np w edukacji albo przejścia TVP i radia.

Tldr PiS bardzo mocno przejał kontrole
@pdpacek: coś tak jakby :P ja nie mam nic przeciwko brygadom inkwizycyjnym pisu, ta władza zrobiła się tak bezczelna, że każdy kto ma z nią coś wspólnego na szczycie zasługuje na pakę. Kwestia tylko żeby dość głęboko pogrzebać.
@drhipis: to jaką władzę ktoś lubi, silną czy nie, to kwestia gustu. W końcu jak się ma wszystko, to władza jest silna, czy się chce czy nie. Kwestia afery gruntowej to sprawa
@pdpacek: kupić piwo i o 21 za tydzień liczyć, że wielki hemoroid pęknie w platformie. głosować nie mam ochoty. w końcu nie popieram Dudy.

@Precypitat: oczywiście, że gustu. wiem, że wielu tęskni za silnymi służbami, mocną policją i szybkim sądownictwem. Z jednej strony było, z drugiej PiS atakował PO bardzo ostro, włącznie z Kurskim i dziadkiem Tuska. Swoją drogą to też było cyniczne, jak najpierw go zawiesili a potem ot
@drhipis: no dobra, a jeśli udałoby się rządzić pisowi, bez przybudówek w stylu romana, to byłbyś za nimi? Co sądzisz o mojej tezie, że najpierw musi zadziałać wielka miotła wywalająca całą sitwę, a potem dopiero można mówić o normalnej polityce?