Wpis z mikrobloga

@HamRadioOp: Why ? Wg mnie chyba najlepsza polskojęzyczna pozycja o AVR. Trochę chaosu jest (czcionkę kodu programu to mógłby ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale jak się wczyta w temat i zrozumie o co kaman to można samemu dojść do rozwiązania w sumie. A co chcesz finalnie osiągnąć w swoim projekcie ?
@pawcuq: 4 tygodnie temu kupiłem BB - dopiero tydzień temu zacząłem pisać tak aby coś konkretnego zrobić.
Ćwierć książki o "ale fajnie, super" potem ćwierć o podstawach C (nawet spoko) i reszta na opis jak tworzy sb biblioteki nie opisując nawet jak je laik ma wykorzystać. Przykładów w tej książce jak na lekarstwo.

Dużo nie wymagam - chcę tylko przesłać strukturę/zmienną.
@HamRadioOp: No to ciach (nie najwydajniej i nie najlepiej elektroda by już banowała) użyj funkcji sprinft (tylko musisz w toolchainie dopisać parę flag żeby nie uzyskiwać znaku '?' w łańcuchu- jeśli używasz eclipse to ten link) do zapisu swoich zmiennych/pól struktury do łańcucha znaków (po każdej wpisanej zmiennej zapodaj sobie jakiś separator np spacja lub średnik żebyś później wiedział gdzie kończy się jedna wartość/zmienna a zaczyna druga) np:

char temp[50];
@pawcuq: Dzięki za lekcję - przyda się na 100%.
Problemem póki co, dla mnie jest samo wysłanie choćby stałej "1" i poprawne odebranie tego. Nie rozumiem ideii niektórych funkcji i to mnie gubi.
@HamRadioOp: No problemo, jak tam zaczniesz działać i będzie jakiś problem to daj znać. Tak na szybko patrząc to w tej bibliotece (i jak w wielu bibliotekach dla bezprzewodowych modułów do mikrokontrolerów) masz tylko funkcję wysyłającą łańcuchy znaków (wyjaśnienie dlaczego tak się robi znajdziesz właśnie w greenbook'u). Ale jeśli działa Ci example to już jest 90% sukcesu, kwestia zabawy nad łańcuchami/stringami no wiadomo o co kaman ( ͡° ͜ʖ
@HamRadioOp: To chyba jest w nadawaniu - Tryb równy 1. A w kodzie, no cóż jeżeli zerowy element łańcucha jest różny od 0 to czyścimy całą tablicę znaków. Ale znowu ten bufor chyba nie jest do niczego używany - występuje tylko w main'ie i nic nie jest z nim dalej raczej robione. Nie ogarniałem tych Kardasiowych zdarzeń a biblioteka ewidentnie na tym bazuje - trzeba ogarnąć ( ͡ ͜