Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirabelki oraz Mirki.

Robię ankietę, która ma za zadanie sprawdzić skalę emigracji w kontekście użytkowników mikrobloga.

Pytanie brzmi: Kto z was ma w rodzinie osobę, która w ostatnich 10 latach wyjechała z kraju na emigrację i stale tam przebywa.

Taka osoba plusuje ten komentarz. Dotyczy to również osób, które same są w tej chwili na emigracji.

  • 92
  • Odpowiedz
  • 1
Szwagier w Norwegii, kuzynka w Anglii, kuzyn w Dubaju. Mam nadzieję w przyszłości dołączyć do grona emigracyjnego.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPapryka1: Nie wyobrażam sobie życia na emigracji. Wakacje w USA - ok! Ale na pewno nie chce tam mieszkać. Mam tu, w Polsce, swoje życie, przyjaciół, dom rodzinny, zobowiązania. Mimo tego, co dzieje się teraz w kraju, widzę dla siebie perspektywy życia tu. Życie jest jedno i chce je przeżyć tak, jak ja sama tego chce (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@mike78: Duża liczba znajomych jest na emigracji, ale jak tak sobie myślę, to z rodziny chyba nikt. Nie wiem czy plusować ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja na pewno kiedyś wyjadę
  • Odpowiedz
@mike78: Kuzynostwo w DE ponad 10 lat, 1/2 znajomych UK i Holandia( wyjeżdżali zaraz po ukończeniu technikum jakieś 5 lat temu ), Siostra w Norwegii 7 lat, a ja ewakuuje się do Skandynawii w czerwcu :P
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: jeszcze za czasów układu warszawskiego rodzice wyjechali na studia do Polski. Tu się poznali. Skończyli studia. Wrócili pracować na Węgry. Nastąpiły przemiany. Firma, w której pracowali postanowiła podbić polski rynek ;) i moich rodziców tu przysłała. Dobrze im się żyło na Węgrzech ale jeszcze lepiej było im wtedy w Polsce. I tak zostali przez zasiedzenie ;).
  • Odpowiedz