Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirabelki oraz Mirki.

Robię ankietę, która ma za zadanie sprawdzić skalę emigracji w kontekście użytkowników mikrobloga.

Pytanie brzmi: Kto z was ma w rodzinie osobę, która w ostatnich 10 latach wyjechała z kraju na emigrację i stale tam przebywa.

Taka osoba plusuje ten komentarz. Dotyczy to również osób, które same są w tej chwili na emigracji.

  • 92
  • Odpowiedz
@mike78: Kuzynostwo wyjechało do Irlandii. Radzą sobie bardzo podobnie, o ile nie tak samo jak ja. Różnica jest w tm, ze jestem na końcu studiów, a oni mają wyształcenie średnie/zawodowe (w zasadzie tam to jeden ciul, z tego co wiem).
  • Odpowiedz
@mike78: Kuzyn Oracle oddział w Rumuni, kupił nowe auto jakieś 2 miesiące temu,
Kuzyn 2: Norwegia Automatyka i elektronika kasy ma tyle, że lata po świecie i zwiedza a jeszcze mu zostaje, mówi, że odkłada na dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
spytaj /zrób sonde kto zamierza wracać i jak tak to kiedy ( 2 lata 5 lat 10 lat )

Albo dlaczego nie


@onkel: heh o tym samy dzisiaj myslalem... sonda kto wraca a kto nie. Tylko sytuacja tak szybko sie zmienia ze z dnia na dzien ludzie albo sie decydują albo odraczają. Wiec tan wynik odzwierciedla tylko dzisiajszy stan a nie prognozuje tego co sie stanie.
  • Odpowiedz
@mike78:

Kochane Mirabelki i Mirkowie!

Jestem pod wielkim wrażeniem ilości plusów oraz komentarzy pod moją sondą.

Podświadomie zdawałem sobie sprawę z tego jak wielu z nas bezpośrednio doświadczyło zjawiska emigracji.

Jestem w rozterce, bo z jednej strony otrzymałem grad plusów za darmo, ale z drugiej strony, być może pomogłem sobie i wam uświadomić skalę tego zjawiska, jakim jest zarobkowa emigracja z Polski.

Tak naprawdę te wasze plusy i te wasze komentarze
  • Odpowiedz