Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #risotto #wloskiejedzenie
Pierwsze w życiu risotto i moim zdaniem mega! Risotto jest na białym winie i rosole z kury, z zapiekanymi gruszkami w miodzie i gorgonzolą. Myślałam, że trudniejsze, a jednak dałam radę bez problemu. Polecam motzno!

Przepis tu: http://www.jamieoliver.com/magazine/recipes-view.php?title=gorgonzola-aamp-pear-risotto
tusiatko - #gotujzwykopem #risotto #wloskiejedzenie
Pierwsze w życiu risotto i moim ...

źródło: comment_s1TAa8AHXcqfM934iCLnTCUqyhFwlqEr.jpg

Pobierz
  • 12
@swiatusss: Bo to jeszcze na patelni, przy podawaniu trzeba jeszcze posypać gorgonzolą itp. Poza tym nie umiem tak pinknie prezentować dań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jego jest bardziej mokre, musiałabym więcej masła dać, a i tak już moim zdaniem za tłuste jest... Jest na tyle mokre, że się ładnie klei, więc spoks :P
@swiatusss: Ja pierwszy raz w życiu robiłam, zawsze się bałam, że coś nie wypali :P Dlatego robiłam jak w przepisie. Mi tam wino nie przeszkadza, często gotuję na winie, szczególnie jakieś owoce morza itd.

Powiedz mi, bo będę musiała odgrzać to risotto, myślisz, że jak je podleję wtedy jeszcze łyżką bulionu, to spoko? Mogę na koniec dorzucić jeszcze sera. Nie wiem, czy tu jakaś kolejność jest ważna.
@tusiatko: na 80% zrobi się straszna papka, taki kleik ryżowy :P trzeba bardzo delikatnie (w sensie po troszeczku małe ilości bulionu) podlewać. W sumie to niewielką ilością w ogóle. Ja właśnie za pierwszym razem robiąc z przepisu (miałem składników 40% więcej), więc i tyle bulionu wziąłem więcej i wyszedł najsmaczniejszy kleik ever xD Teraz niezależnie od ilości składników podlewam taką samą ilością bulionu i konsystencja wychodzi super :) ale w sumie
@swiatusss: Bo planowałam to zrobić na obiad... Miałam oprócz tego rosół... No ale wleciała mi pszczoła do kuchni i przez bite 40 minut nie mogłam nic robić. No i przyszedł niebieski, zjedliśmy rosół, a w tym czasie ja już zaczęłam risotto jak mi powiedział, że rosół starczy na obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że jakto tak dwa dania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja