Wpis z mikrobloga

#!$%@?ło mi wskaźnik żenady, czy wolny rynek odda mi wskaźnik?

Mów przez 25 lat, że hitler to lewactwo ale za hitlera były niższe podatki. Proponuj stworzenie czegoś na kształt Hitlerjungend

niemiecka organizacja młodzieżowa NSDAP zorganizowana na wzór paramilitarny w 1922 jako przybudówka Oddziałów Szturmowych (SA).


"Proszę państwa teraz robimy dużą rzecz. Apolityczną! Nie ma to nic wspólnego z polityką, i partią. Zakładamy druzyny korwina

Drużyny Korwina mają się szykoać na cięzkie czasy, mają się ćwiczyć na wypadek no.. różnych zawirowań politycznych. Drużyny mają nawiązywać kontakt z jednostkami wojskowymi żeby ewentualnie się szkolić również w strzelaniu Powtarzam jednak całkiem apolitycznie

Musimy dbać żeby na wypadek czegoś można bylo zareagować. Druzyny są całkowicie apolityczne, i tworzą się same. Nie ma nad nimi żadnej kontroli, wskazówki znajdziecie na moim FB, na moim blogu

Jednak powtarzam, że te drużyny są całkowicie samodzielne, same działają i same się organizują


Trochę mi głupio bo podobno nie kopie się leżącego :/

#korwin #polityka #neuropa #4konserwy
CreativePL - #!$%@?ło mi wskaźnik żenady, czy wolny rynek odda mi wskaźnik? 

Mów p...
  • 26
@Valder: Cały ruch faszystowski i nazistowski jest lewicą tylko dla ludzi, którzy nie potrafią pojąć, że nie da się przypisać niektórych poglądów pod konkretną stronę, a ogólny podział lewica/prawica jest przestarzały.
Nazim jest bardziej "trzecią drogą" z elementami socjalizmu i faszyzmu. Nie może jednak być lewicą ustrój zakładający wyższość określonej grupy społecznej/rasy nad innymi, ustrój z przymusowymi pracownikami, ustrój, który zakłada istnienie klas społecznych, ponieważ łamię podstawową zasadę równości.
Z całego
@CreativePL: @riss:
"Ideologie Nazizmu możemy scharakteryzować jako ideologię totalitarną o charakterze nacjonalistyczno-lewicowym. Nazizm – w kwestiach społecznych i gospodarczych – narodził się jako ruch lewicowego protestu przeciwko kapitalizmowi, kojarzonemu z żydowską plutokracją. Jego celem było połączenie politycznego programu rasistowskiego z socjalizmem w ekonomii. W Mein Kampf podstawowym zarzutem stawianym SPD nie jest jej program gospodarczy – bliski nazizmowi – lecz fakt, że czołówka tej partii ma żydowskie pochodzenie. Ten lewicowy
@Valder: Nie chce cię martwić ale Hitler był populistą a nie lewakiem.

Pierwsze co zrobił po objęciu władzy to podpisanie konkordatu (tak bardzo lewicowe) po drugie głosił że tylko rasa aryjska jest najwyższą rasą reszta to gówno (tak bardzo lewicowe) eksterminował żydów i innej maści narodowości które mu się nie spodobały (tak bardzo lewicowe)
@Valder: Dobra. Chyba, każdy ma tutaj coś innego na myśli.
Nazizm i bolszewizm (radziecki socjalizm) były przede wszystkim ustrojami totalitarnymi. Totalitaryzmy mają to do siebie, że są pełne haseł, które mają trafić do ludzi. Czasy były akurat takie, że hasła socjalistyczne był popularne i porywały masy. Jednak często to były tylko słowa.
Pojęcie lewicy to nie tylko gospodarka - lewica jest ruchem społeczno-gospodarczym. Trudno mówić o lewicy, gdy obok mamy