Wpis z mikrobloga

Mircy z tagów #medycyna, może #programowanie (wiem, spam, ale jak zarabiacie 15k to na pewno na coś wpadniecie) ( ͡° ͜ʖ ͡°) i #android!
Staram się o stażyk w pewnej firmie farmaceutycznej i na obecnym etapie rekrutacji dostaliśmy do wyboru parę tematów, m. in.

"Aplikacje mobilne bawią i uczą, a także pomagają nam w codziennym życiu. Zaproponuj nową aplikację mobilną skierowaną do pacjentów z (do wyboru):
nadciśnieniem tętniczym
depresją
cukrzycą
niewydolnością serca
Opisz mechanizm działania aplikacji oraz uzasadnij, dlaczego byłaby pomocna dla pacjentów z wybranym przez Ciebie schorzeniem."

Macie jakieś pomysły poza przypominaczem wzięcia tabletek? Jakoś mało kreatywna jestem, bo mój łeb pochłania nauka do najbliższego egzaminu.
  • 14
@marnapanidomu: Na depresję taki alarm z przypomnieniem "Zabij się!". Na cukrzycę slider z batonami. Przy niewydolności serca jakiś labirynt ze straszakiem. Przy nadciśnieniu przypominacz zapłaty kolejnej raty kredytu we frankach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla osób z depresją appki aktywizujące aktywizujące życie towarzyskie blablacar, trip advicor, czy nawet badoo. Dla osób po wylewie appki i osób z zaawansowaną cukrzyca appki ułatwiające komunikację pacjent - świat.
@marnapanidomu: W sumie to za niewydolność serca nawet się nie bierz, bo to raczej choroba dotycząca niemal wyłącznie ludzi starych i będziesz mieć problem z uzasadnieniem przydatności (ile % osób w wieku 70 lat ma smartfona i umie go obsłużyć?).

Cukrzyca i indeks glikemiczny- tak oczywiste, że zapewne już taka aplikacja jest.
Depresja- podpowiem tylko, że rady typu "wyjdź do ludzi" i "znajdź sobie znajomych" to największy błąd popełniany przez osoby