Wpis z mikrobloga

Mirony, Mirabele przepis na domowy prosszek proteinowo/białkowy coś jak kupowane gainery, jako zamiennik/dodatek do posiłku w pracy. Jest sporo przepisów USAńskich, ale ze składnikami u nas niedostępnymi, macie coś pod ręką? #dieta #silownia
  • 10
@kluen: to tylko skrót myślowy, chodzi o zastępnik posiłku do pracy bo nie zawsze idzie zjeść - gainer to przewaga węgli w teorii, ale nie w tym rzecz. Chodzi o przepisy na proszek, żeby w pracy łatwo zrobić szejka a nie wydawać kasę na cukier z ładną nalepką...
@kluen: to zwykle są płatki owsiane, ale jak pisałem chodzi mi o proszek właśnie a nie o przepisy na mokre szejki. Proszek mogę w dowolnej chwili dodać do mleka/wody i jest gotowy. Mokry muszę robić rano albo wieczorem - kiedy to mi się zwykle nie chce :)
@cyberpunx: No dobra, ale jeśli by zmielić naprawdę drobno te suche płatki owsiane? Dodać do tego trochę mniej drobno zmielone orzechy (żeby się nie zrobiło masło orzechowe) i białko serwatkowe (no nie mam pomysłu czym innym suchym można by było uzupełnić białko w tym zestawie, niestety) Kilka dni pewnie mogłyby tak postać szczelnie zamknięte. Jeśli mówię coś głupiego to sorry, improwizuje :P
@kluen: Tak to właśnie wygląda w większości przepisów: mielisz płatki owsiane, dodajesz mleka w proszku, czasem do smaku kakao, odrobina cynamonu jeśli lubisz. Są przepis w których dodaje się do płatków (węgle) po prostu izolat białka i po sprawie.
@kluen: Są jeszcze inne przepisy z masłem orzechowym w proszku itp., i ogólnie chodzi o odpowiednio dobraną kompozycję gdzie stosunki węgli do białek i tłuszczy są już policzone.