Wpis z mikrobloga

@Qer: Może i słaby ale udowadnia, że dla takich danych można wyznaczyć więcej niż jedną wielkość promienia dla tych warunków zadania. Z racji tego, że zadanie jest prawdopodobnie nastawione na znalezienie jednego konkretnego wyniku to mój dowód wystarczy.
Nie jest to dowód w sensie matematycznym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tryl: pokazałeś co innego - że dla zadanego okręgu można uzyskać wiele różnych pomiarów. Nie oznacza to koniecznie niejednoznaczności wyniku. Przykład: pomiar cięciwy i procentu koła który ona odcina. Dla jednego koła jest możliwe wiele wyników, ale każdy wynik jednoznacznie określa jakieś koło.
@Golob,@Tryl: Moim zdaniem dowod jest dobry. Rozumowanie: mamy nieznana funkcje P(a,b) obliczajaca pole kola o cieciwach (a,b) i odpowiednim kacie pomiedzy. Z argumentu Tryla widac, ze zachodzi takze P(a+delta,b) = P(a,b) oraz P(a,b+delta) = P(a,b) dla DOWOLNEGO "sensownego" delta ktore opisuje jak bardzo suwamy jedna lub druga cieciwa. Jedyna funkcja o ktorej moge pomyslec spelniajaca warunek f(x+c) = f(x) dla dowolnego c to funkcja stala. QED, udowodnilismy, ze nietrywialna funkcja P