Wpis z mikrobloga

#vilgeezwiedzajaponie #japonia #podroze #" #ulrop #azja #pokazmorde

Na następne dwa dni miałem już zamówiony hotel w Kyoto, także rano bez śniadania polecalem na stacje i po krótkiej podróży byłem w Kyoto. Pogoda jak do tej pory mi odpisywała, tak samo było w Kyoto ciepło i słonecznie. Na pierwszy dzień umówiłem się z dwoma tajwanczykami, z których jeden studiował w Kyoto a drugi tak jak ja przyleciał pozwiedzać. Kyoto nie jest bardzo dużym miastem, jest za to co zwiedzać, przeszło dwa tysiące świątyń, były pałac, masa parków i stare dzielnice. Kyoto bowiem nie zostało zniszczone podczas II ws. Dwa dni to zdecydowanie za mało na zobaczenie nawet głównych rzeczy. Mój wybór padł na złoty pawilon, las bambusowy i Fushimi-Inari-Taisha Shrine. Razem z tajwanczykami przeszliśmy sie do złotego pawilonu, później na obiad i juz im się nie chciało :). Toteż rszte dnia zwiedzalem sam. Wieczorem spacer po dzielnicy Gion gdzie można wciąż zobaczyć praktykujący gejsze. Trochę sake, sochu sushi i spać, jutro też jest dzień :)
Pobierz vilgee - #vilgeezwiedzajaponie #japonia #podroze #" #ulrop #azja #pokazmorde

Na nast...
źródło: comment_pwMAoS9G27LVgAa2RGot1HkbDxVZrg7k.jpg
  • 10
@tomosano: bardzo przyjemnie, choc troché klaustrofobicznie, wiec jak ktos nie lubi malych pomieszczen unikac :), masz lapke kontakt, budzik, klimatyzacje, na ostatnim pietrze prysznice z duza wanna typu onsen (wspolna) i szafki na bagaze.

Hmm zalezy jak wyzszy, staralem sie oszczedzac na noclegach, bo i tak tylko noc w nich spedzam a nastepny dzien zwiedzanie badz dalej w droge. Jesli jestes zaintereoswany naprawde dobrym hotelem, to czekaj, pokaze w relacji :P