Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Chce się zaje*iście angielskiego nauczyć a jestem na żałosnym poziomie B2 bodajże. Codziennie chce sobie powoli przerobić gramatykę, powtórzyć, nauczyć to czego ew. nie umiem. Jadę jeszcze z duolingo choć tam na razie same banały mam ale sobie to skończę. Polecacie jakiś serial do oglądania z angielskim głosem i angielskimi napisami? Bo z tłumaczeniem raczej bez sensu chyba oglądać? Ale wypadałoby też tłumaczyć zwroty?
#angielski
  • 10
@fenix7557: Jak chcesz się porządnie nauczyć to zaopatrz się w słownik z angielskiego na angielski (polecam Longmana), oglądaj jakiś serial z angielskimi napisami, czytaj anglojęzyczne serwisy informacyjne i zapisuj sobie słówka i frazy w jakimś zeszycie.
@fenix7557: jeśli lubisz oglądać seriale, znajdz jakiś nowy i zacznij tworzyć do niego napisy. To na prawdę swietnie uczy nowych zwrotów, obycia sie w języku i płynności mówienia. Oczywiście jeśli masz czas i chęci :)
@fenix7557: W takim słowniku wszystkie słowa masz wytłumaczone po angielsku prostszym językiem. Ucząc się z takiego bardzo szybko zaczniesz myśleć po angielsku i błyskawicznie nauczysz się podstawowych paru tysięcy słów.
Przykład takiego słownika: Longman Dictionary of Contemporary English for Advanced learners
@SovereignJulien: Hmm a może zapisywać na kompie? Zeszyt będzie coraz grubszy i ciężko coś odszukać a tak to bym zapisywał w programie. Zrobiłbym sobie program gdzie miałbym bazę słów i fraz. Podczas używania kompa podczas nauki angielskiego lub swobodnie coś patrząc/grając miałbym skrót który by aktywował okno do wprowadzenia/wyszukania słowa/frazy. Angielski łącze z IT a taki program to w sumie prosty tylko kilka rzeczy ogarnąć. Komplikuję, wiem, ale zasadnicze pytanie, czy
@fenix7557: Tak właśnie myślałem sugerując zeszyt. Ja swój prowadziłem i raczej do niego nie zaglądałem, po prostu gdy widziałem słyszałem jakieś słowo, to łatwiej sobie przypominałem jego znaczenie gdy kiedyś zapisałem to słowo lub przeczytałem jego definicję. Tak naprawdę tak czy siak pozapominasz wielu słów, których się nauczysz. Najważniejsze jest to, żebyś zaczął się uczyć, i szybko się przekonasz, że to da dużą różnicę. Ja z poziomu B2 doszedłem do C2