Wpis z mikrobloga

Zwracając się tutaj dla osób śmiejących się z wyniku Korwina.

Nie jestem jego zwolennikiem i nie oddałem/bym na niego głosu, ale tak jak znaczna część młodej, polskiej prawicy, to właśnie dzięki niemu zainteresowałem się polityką. Można o nim powiedzieć wiele złego, ale nie można powiedzieć, że jego praca u podstaw poszła na marne. Widzimy dzisiaj jej efekty. Rozwija się opozycja, dochodzi do sytuacji, gdy mamy na kogo zagłosować. Jest zainteresowanie, wszystko powoli zaczyna się rozwijać. Wychodzą z politycznego "podziemia" nowe ciekawe postacie, a media nie są w stanie ich wszystkich nazwać jedynie nic niewartymi oszołomami.
Żeromski zapewne nazwałby to przedwiośniem. Długa zima wreszcie zaczyna odpuszczać, tylko czy będziemy mieli jeszcze do czego wracać?

#przemyslenia #przedwiosnie #polityka #korwin #wybory
  • 5
@Reeej: podobne "nowe" juz sie kiedys rodzilo, zreszta Korwin juz wtedy probowal walczyc o swoje. W Polsce dalej nie ma na kogo glosowac - wynik Kukiza to glos rozzalenia mlodych ludzi, ich glos przeciwko monopolowi dwoch partii... Ciesze sie z jego wyniku, ale do realnej i podzadnej opozycji troche mu brakuje, czeka go duzo pracy.
@Reeej: Tak właśnie gdyby nie Korwin nie miałbym zielonego pojęcia o polityce - wiele się dowiedziałem i teraz przynajmniej świadomie wybieram kandydata. Może czas już powoli dla niego na emeryturę. Ale kto będzie następcą ?
@neo_vir: Widzę zbyt dużo pesymizmu. W porównaniu do lat poprzednich, na każdym kroku daje się odczuć ogromną różnicę w polityce.
Mam nadzieję, że kandydaci wyciągną wnioski z tych wyborów i jednak dadzą radę przezwyciężyć swoje osobiste ambicje. Gdyby to wszystko się zjednoczyło..
@Reeej: obawiam sie, ze to chlodny realizm... "Gdyby to wszystko sie zjednoczylo" - nie zjednoczy sie, nie badzmy naiwni. Po pierwsze - polityka od zarania dziejow jest brudna. Po drugie - zjednoczenia pod jakim sztandarem/wizja/ideologia widzisz? Nie ma jasnej drogi. Zjednoczenie jest proste tylko wtedy, kiedy wroga latwo wskazac i tym silniejsze im wróg bardziej oczywisty... Kolejne wybory pokazuja, ze narod nie do konca widzi wroga w PIS i PO, a