Wpis z mikrobloga

Dobra znalazła się motywacja, sądzę, że złapałem nogi boga, jakbym został przyjęty do najlepszej szkoły poetów. Chodzę, do #techbaza od roku i z programowania wiem prawie tyle co nic, bierzemy C++. Może jakieś tam myślenie techniczne załapałem, ale z takim nauczycielem to ja 15k/miesiąc jak wykopki nie zarobię w przyszłości. Dlatego czas się brać do roboty w końcu.
W domu mam biblie C++ - http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm
Wydaje mi się, że jest bardzo ona bardzo ok. Lekcje będą chyba dobre z tego - https://www.youtube.com/user/MiroslawZelent/videos.
W ogóle nie wiem czy to dobry język na początek jest, ale wydaje mi się, że tak, chyba, że polecicie coś innego, ale bez sieczki w głowie :)
Fajnie jeśli będziecie mogli polecić cokolwiek na początek jeszcze :)
#programowanie #programista #cplusplus
  • 10
@Peterov:
przede wszystkim pisz, uczenie sie programowania z książek, jest troche jak uczenie sie jazdy samochodem z książek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zacznij od prostych konsolowych rzeczy, poznaj troche struktur danych i kiedy jakiej uzywac(to wazne), algorytmow itd.

no i co do tego czy c++: to zalezy co chcesz robic jako programista? stronki? gry? apki mobilne? desktopowe?

c++ jest dobry do apek desktopowych i obliczeń(do gier tez,
@gangstaindesign: Książka ma służyć jako dadatkowe źródło wiedzy jeśli coś nie rozumiem to może tam znajdę odpowiedź :)

Jak byłem młodszy to bawiłem się w stronki, ale to nie moja bajka raczej, chociaż od dupy strony by było, ale lepiej nie.
Gry, nie mam pojęcia jak z nimi sprawa wygląda bo nigdy się nie bawiłem w to.
Apki mobilne, widziałem na wykopie parę tematów odnośnie tego, szczególnie u @JavaDevMatt, z
@Peterov: wiesz, teraz wiekszośc najwiekszych aplikacji znajduje sie w internecie, wiec webdev jest dosyć przyszłościowy, dzieli sie go na front-end(ktory już od dawna nie polega na napisaniu szablonu html+css, teraz jest hype na różne frameworki javascriptu w stylu react,angular,meteor, które wymagają skillsów[w przeciwienstwie do html+css xD]) i back-end(czyli to co dzieje sie po stronie servera, tu tez jest masa technologii, java, ruby[rails], python[django], php[( ͡° ͜ʖ ͡°)(
@Peterov: Prata zawsze spoko, zarówno C jak i C++, chociaż lepiej jest się do niego zabrać jak już coś się programowania liznęło (nie wszystko jest po kolei, dużo trudniejszych rzeczy występuje już na początku książki). Kurczę, sama zaczynałam od JavaScriptu, potem PHP, C, C++ i Java, więc nauka była łagodna jak lądowanie na poduszkach. Taki tok jest ok jak umie się tworzyć coś w HTML.

Co do innych języków sama nie
@gangstaindesign: @Rozamunda: Teraz dwoma różnymi odpowiedziami mam mały mętlik w głowie.
No tak podstawy HTMLa to ja mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę właśnie, że trochę posiedzę w C++ strukturalnym, a później przeskoczę na obiektowość (śmieszne, że jeszcze niedawno nie rozumiałem tych słów). Tylko hmm, czy jednak nie lepiej będzie od razu zająć się Javą, bo apki szczególnie na androida mnie kręcą?
Chyba, że to jest
@Peterov: na dobrą sprawę nie dostałeś różnych odpowiedzi, obie sprowadzają się do 'UCZ SIE JAVY' xD

mozesz od razu zająć się Javą, tylko musisz zrozumiec na czym polega programowanie obiektowe, bo java jest tylko i wyłącznie obiektowa

i tego lepiej uczyć się faktycznie pisząc, bo z samej ksiazki/tutoriala rok temu nie rozumiałem niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rzucam listę z moich zajęć z programowania obiektowego, dla mnie
@Peterov: Też zaczynalem od c++ i według mnie to najlepszy język na start bo jak go opanujesz to przesiadka na inne bez problemu. Obież sobie cel na początek a później czytaj to co ci potrzeba i na bieżąco pisz. Zacznij od jakieś prostej gry 2d np. biblioteka allegro jest fajna na start