Wpis z mikrobloga

Witam, maturę napisałem i nareszcie mogę zacząć moją naukę programowania w pełni. Pisałem programy w free pascalu, c++, c# oraz javie. Moje pytana brzmią
1. Jaki język polecilibyście mi abym ogarnął go od początku do końca?(mogą być te co wyżej wymieniłem)
2. Dlaczego akurat ten język? Nie będę miał problemów ze znalezieniem pracy? :D
3. Czy w 6 miesięcy zdobędę wystarczającą wiedzę na temat jednego konkretnego języka abym mógł pisać już programy na płatne zlecenie?

  • 68
@Devastator: Programowanie to NIE JEST nauka języka - to jest nauka sposobu myślenia oraz rozwiązywania problemów. Aby je rozwiązywać optymalnie nie robiąc przy tym burdelu potrzeba doświadczenie, a to przychodzi z czasem.

1. Zobacz na co jest zapotrzebowanie na rynku pracy ;) Tak z czapki patrząc to Java dość popularna.
2. Patrz wyżej.
3. Tak. Nie, proszę, nie rób tej krzywdy ludziom którzy będą po tobie to poprawiać.
@Devastator: To uwaga #!$%@? salto :
Assembler - Stary, bardzo prosty do nauki, zajebiście trudny do pisania stosuje się przy inżynierii wstecznej i nauce jak działa kompuer
Cobol - Sektor bankowy żadko szukają specjalisty ale jak już to robią to jest 150k, Składnia robi krzywdę
Fortran - Kumpel Cobola dla fizyków
Basic - Prosty język na maszyny typu C64 robi krzywdę
ADA - Też staroć ale zajebiście dobrze działa na maszynach
@Devastator: WOW, w 6 miesiecy do pisania samodzielnego na zlecenie (płatnych) - zaimponowales mi :)
A teraz troche prawdy:
1. Zacznij od wybrania ogólnego zainteresowania okołoinformatycznego:
a) Web
b) Gry
c) Embedy
d) Desktopowe rozwiazania
e) Mobile
2. Nastepnie wybierz stack technologiczny. Jako WebDev posluze sie przykladem wlasnie webowki:
Wybierasz Jave. Okej, zaczynasz naukę od standardowej Javy SE, w celu choc minimalnego ogarniecia podstaw samego jezyka. Mysle ze na to wystarczy
@Devastator: Programowanie jest nudne jak flaki z olejem i aby się w nim nie wypalić za szybko (mówię z własnego doświadczenia) trzeba znaleźć coś co lubisz. Kierunków, jak powiedział @Wytrzeszcz, jest od groma.
Mówiąc programy biurowe zagarniasz do jednego worka bardzo dużą gałąź - programem biurowym jest kalkulator ubezpieczeniowy (dostarczany zazwyczaj w formie SaaS, a więc web), aplikacja ERP ale także edytor tekstu.
Gdy piszesz o grach tutaj również jest
@Bauzzer: A gdzie obecnie po za mobilnymi i webdev ją masz? Z tego drugiego jest wypierana bo niestety to koszmar wdrożeniowy (przynajmniej z mojego doświadczenia).
Wybacz jeśli to moja ignorancja ale po prostu pytam ;)