Wpis z mikrobloga

Witam, maturę napisałem i nareszcie mogę zacząć moją naukę programowania w pełni. Pisałem programy w free pascalu, c++, c# oraz javie. Moje pytana brzmią
1. Jaki język polecilibyście mi abym ogarnął go od początku do końca?(mogą być te co wyżej wymieniłem)
2. Dlaczego akurat ten język? Nie będę miał problemów ze znalezieniem pracy? :D
3. Czy w 6 miesięcy zdobędę wystarczającą wiedzę na temat jednego konkretnego języka abym mógł pisać już programy na płatne zlecenie?

  • 68
  • Odpowiedz
Web oraz mobile odpadają bo mnie to nie kręci.
Język jaki wybrałem to JavaScript. Jednak zastanawia mnie czemu nikt nie napisał o C#?
Dziedzinę w której chciałbym pisać to biuro - ERP, a jeżeli o gry to raczej silnik tylko, ze nie obiło mi się nigdy o silniku napisanym w JS do gier, a jedynie c++

albo w 6 miesięcy albo o wszystko - wybór należy do ciebie ( ?° ?? ?
  • Odpowiedz
@Devastator:

1) Popularne i używane w biznesie języki to Java i C#. Nie wiem, który bardziej popularny/opłacalny bo w C# się nie bawię. Mogę powiedzieć, że siedzę w Javie i na LinkedIn przychodzi sporo rekruterów z propozycjami.
2) Odpowiedziałem w punkcie 1 :)
3) Nie, w 6 miesięcy to możesz napisać jedynie system do zliczania głosów Polaków
  • Odpowiedz
@martinuz: A daj Pan spokój - jakiś czas temu pomyślałem sobie "Ogarnę JS i jakieś frameworki". Tylko, że w trakcie kiedy już ogarnąłem jakiś framework i narzędzia to już kurna były modne jakieś nowe! Pomyślałem sobie, że zostanę przy Javie i Scali - tam dużo spokojniej - ale i tak zawsze jest coś nowego do ogarnięcia ;)
  • Odpowiedz
Z tego drugiego jest wypierana bo niestety to koszmar wdrożeniowy (przynajmniej z mojego doświadczenia).


@kiler129: na razie to najbezpieszniejszy język z tego co mi wiadomo, dlatego wszystkie telekomunikacyjne rzeczy pisane są w javie
  • Odpowiedz