Wpis z mikrobloga

Witam, maturę napisałem i nareszcie mogę zacząć moją naukę programowania w pełni. Pisałem programy w free pascalu, c++, c# oraz javie. Moje pytana brzmią
1. Jaki język polecilibyście mi abym ogarnął go od początku do końca?(mogą być te co wyżej wymieniłem)
2. Dlaczego akurat ten język? Nie będę miał problemów ze znalezieniem pracy? :D
3. Czy w 6 miesięcy zdobędę wystarczającą wiedzę na temat jednego konkretnego języka abym mógł pisać już programy na płatne zlecenie?

  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: C do nauki ma jedna powazna wade -brak obiektowosci. W dzisiejszych czasach, duzo bardziej wole u mlodego czlowieka dobre zrozumienie wszelkich mechanizmow obiektowosci niz mechanizmow zarzadzania pamiecia...
  • Odpowiedz
@martinuz: jak już Cię tu mam to zapytam, zamierzam napisać grę przeglądarkową i mam pytanie co na backend jeśli będą działy się rzeczy niezależnie od userów (np lot statków w Ogame czy jakieś losowe hordy w Plemionach) co polecisz (głównie zależy mi na szybkości obsługi tego)
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Bo to język bez konkretnych zasad, z milionem idiotycznych kruczków i zawiłości, z logiką godną myślenia po LSD :)
Do tego jago wydajność jest urągająca jakimkolwiek standardom.
  • Odpowiedz
@Devastator:

1.javascript
2.bo można w nim robić backend,frontend oraz obie te rzeczy jednocześnie, pracę znajdziesz bez problemu albo w angularze albo w nodzie lub meteorze lub react lub jeszcze innym frameworku, masa tego jest
3.spokojnie w 6 miesięcy ogarniesz
  • Odpowiedz
@Devastator:

Witam, maturę napisałem i nareszcie mogę zacząć moją naukę programowania w pełni. Pisałem programy w free pascalu, c++, c# oraz javie.

G*wno z tego wynika.

1. Jaki język polecilibyście mi abym ogarnął go od początku do końca?(mogą być te co
  • Odpowiedz