Wpis z mikrobloga

Mirki, istnieje jakiś sprytny i szybki sposób żeby włączyć obsługę jQuery w przeglądarkowej konsoli?
Widziałem już sposoby żeby wklepać kod który pobiera jQuery i wstrzykuje go do strony www, z tym że to niewygodne i nie zawsze działa (na fb np. nie z tego co pamiętam). Do tego trzeba to robić po każdym odświeżeniu strony co nie bardzo mi pasuje.
Dlaczego nowoczesne przeglądarki nie mają wbudowanego domyślnie jQuery? W sumie to już praktycznie standard, którego każdy używa.

#programowanie #javascript #jquery #webdev
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możesz sobie zrobić bookmarklet, potem na każdej stronie po jednym kliknięciu będziesz miał jq.

Ale z ostatnimi dwoma zdaniami to trochę pojechałeś ;p
  • Odpowiedz
@Pietrek558: tak poza tym od jquery powoli się odchodzi...... coraz mniej stron go używa bo do post/get itd są te angulary embery itd, do animacji dodaje się coś znacznie mniej ważącego(jeśli chce się zachować zgodność z przeglądarkami przed ie9) lub korzysta z transition a do doma wystarcza spokojnie querySelector
  • Odpowiedz
@Pietrek558: kiedyś takie wstrzykiwanie znalazłem/zmodyfikowałem, patrzy też czy jQuery dostępne na stronie nie jest starsze niż 1.7.1

(function() {
// Localize jQuery variable
var
  • Odpowiedz
Dlaczego nowoczesne przeglądarki nie mają wbudowanego domyślnie jQuery


@Pietrek558: Polecam zaznajomić się z document.querySelector. Poza tym przeglądarki bardzo często udostępniają coś w tym stylu pod zmiennymi $ i $$. No a permanentną obsługę jQuery mógłbyś włączyć tworząc UserScript odpalany na każdej stronie, którego zależnością byłoby jQuery lub który miałby kod jQuery w kodzie (tylko warto wtedy lekko go zmodyfikować żeby nie tworzyć konfliktów ze skryptem na stronie)
  • Odpowiedz
@Pietrek558: Jest kilkanaście addonów do chrome, które wstrzykują jquery do strony oraz mają możliwość uruchomienia skryptu bezpośrednio po uruchomieniu strony. Używałem czegoś takiego do przeliczania zysków w jakiejś grze online.
  • Odpowiedz