Wpis z mikrobloga

@Pfnet: Doinformuj się lepiej zanim coś napiszesz. Braun w jednym z wywiadów jasno wyjaśnił kwestie jego katolicyzmu. Nie rozumiem dlaczego jest zdyskredytowany ze względu wiary? Może zacznijmy skreślać polityków, którzy jedzą mięso i nie są wegetarianami, bo przez to są bardziej agresywni? #pdk
@emdey: Widocznie wiesz lepiej od niego samego, bo w wywiadzie powiedział kompletnie co innego. Ba, wyjaśnił dokładnie kwestie jego wiary(w skrócie: jest po prostu wierzący praktykujący, ale każdemu daje wolną rękę do wszystkiego. Kwestię religii zostawia tylko dla siebie nie przekładając jej na podejmowanie decyzji związane z kompletnie inną kwestią - z państwem). Ten tok myślenia jest bardzo płytki. To tak jakby miał zabronić ustawowo sprzedaży alkoholu, czyli wprowadzić prohibicję tylko
@emdey: Z tego co wiem obecnie nie mamy tak bardzo religijnego prezydenta, a o ustawach, o których wspominasz nie zabiera głosu? Nie musisz wierzyć i gdybać. Wystarczy obejrzeć jego spot i znajdziesz odpowiedź. Widzisz, takie kontrowersyjne sprawy powinny być problemami niskiego rzędu, daleko za gospodarką czy bezpieczeństwem. Nie powinny z miejsca decydować o wyborze kandydata, bo dla większości obywateli ważniejsze jest to ile zarobią pieniędzy, czy w urzędach nadal będzie panowała
@Emdowu: Nie przeszkadzają mi jego poglądy na gospodarkę. Przeszkadza mi jego światopogląd dotyczący spraw obyczajowych. Być może są one nieco mniej ważne od gospodarki, ale wciąż mają ogromne znaczenie. Dlatego nigdy nie zagłosuję na żadnego zacietrzewionego konserwatystę.
@Dramir: Na tym właśnie polegają wybory - wybieramy jedno nam najbardziej odpowiedniego. Nie chcę robić za adwokata Brauna, bo mój głos również nie będzie na niego. Irytują mnie tylko argumenty "nie bo katol". Mimo to, bardzo go szanuję i uważam za honorowego i inteligentnego gościa.