Wpis z mikrobloga

@LoginZajetyNiepoprawny: przeczytaj swoje wypowiedzi i sam sobie odpowiedz, bo to Ty postulujesz, że

Średni koszt na jedną osobę to 170-200 zł, zwykła uprzejmość imaniery nakazują by Państwu Młodym choć tyle zwrócić.


czyli jak ktoś nie ma, "żeby choć tyle zwrócić" to nie ma złe maniery i jest nieuprzejmy. fuckyourlogic.

Limonene

uwierz, że zakup sztućców czy żelazka (... co para mloda robi z 3 żelazkami otrzymanymi w prezentach?) dla niektórych MOŻE
@LoginZajetyNiepoprawny: > przychodzisz na wesele, #!$%@? kupe jedzenia, pijesz ile chcesz i świetnie się bawisz, a żałujesz do koperty wrzucić? Średni koszt na jedną osobę to 170-200 zł, zwykła uprzejmość i maniery nakazują by Państwu Młodym choć tyle zwrócić.

Gurwa, jedziesz nieraz pół kraju, albo i #!$%@? gdzieś cholera wie gdzie za granicę, nie dość że samym przyjazdem robisz sobię masę kosztów, ale musisz przyjechać bo zaraz połowa rodziny/znajomych się obrazi,
@gjk_: Prezenty faktycznie mogą być problematyczne.
Chyba, że to jest przejazd Lambo dla Pana Młodego, jak to będzie miał kumpel od kumpla ( ͡° ͜ʖ ͡°)\

A co do kopert to na swoim weselu nie miałbym nic przeciwko, gdyby ktoś mi nie dał koperty. Nie po to jest to spotkanie.
Ale dla nie dających łatwiej jest dac pustą i wyglądać 'w porządku' niz nie dac i wyjść
@tigitall

Wtedy odpowiadasz no spoko rozumiem to, możesz przyjść bez prezentu.


tylko nie można zapomnieć podziękować za tą łaskę, w końcu nie codziennie zdarza się, że ktoś tak pójdzie nam na ugodę, że ok, spoko, możesz w drodze wyjątku przyjść bez prezentu. i nie można również zapomnieć dokładnie wytłumaczyć DLACZEGO nie masz kasy na prezent, bo jak powiesz, że po prostu nie masz, to jesteś prostak, cham i sknera ( ͡
@LoginZajetyNiepoprawny: Login, ale wesele to nie jest impreza składkowa u Matiego, bo starzy wyjechali.

Jakbyś dostał zaproszenie na jakiś firmowy bankiet, to też z kopertą do szefa trzeba lecieć, bo przecież za darmo żreć się nie będzie jak cebulak?

Tak samo proszenie w zaproszeniach o cokolwiek zamiast kwiatów/wina itp jest lekko #!$%@?, jeśli byśmy na to spojrzeli czysto od strony wizerunkowej, bo sugeruje, że cokolwiek mielibyśmy im kupić.

@gjk_: Ale dokładnie tak jest. Jak Cię nie stać, to nie jedź. Zresztą do #!$%@?. Naprawdę te 150-200 ziko to taki majątek?

lubię wesela, zwłaszcza te wiejskie w remizach. Koperty daję. Ale w żadnym wypadku nie uważam, że jest to konieczność i obowiązek, 'bo ktos na nas wydał pieniądze'.


@hpiotrekh: To jest utarty zwyczaj, żeby młodym nie #!$%@?ć na start życia, a jeszcze pomóc. Te wesele, to jest instytucja, bardziej
@gjk_: Łaskę, nie łaskę, wiesz jak jest, jak ktoś nie musi dać prezentu to cebula się odzywa i nie da - a ty zapłać za 120 gości i 0 zwrotu z tego, goście sie #!$%@?ą, pobawią, a później i tak obgadają. No chyba, że Ciebie stać #!$%@?ć 50k na 1 imprezę.

Jak Ci zależy żeby ktoś przyszedł z czy bez prezentu to mówisz mu to ale nie wszystkich gości zaproszonych na
@pijanstwo: Nie wiem jak to jest u was, ale u mnie bardzo często to rodzice młodych wydają hajs na wesele, a co młodzi dostaną to do ich kieszeni idzie. Taki w sumie prezencik na nowy start.

Nie zmienia to w sumie niczego w moim myśleniu. Rozumiem tradycję i zwyczaj dawania.
Natomiast bardziej mnie drażni i gotuje w środku jak słysze

ZAPŁACIŁEM #!$%@? DWIEJSCIE ZŁOTYCH TO SIE MUSZE #!$%@? ZA TO PRZECIEZ,
@pijanstwo: chodziło mi o to, że jest to prezent od rodziców na nowy start.
No i jeśli robią za swoje to raczej im się nie zwróci. A na pewno jakoś specjalnie nie ułatwi.
Więc imo wesele to jednak powód do poświętowania, niż do 'zarobienia' na nim
@smoczek11: nigdzie nie piszę o pustej kopercie, tylko o jakimś wymogu z dupy, że jest obowiązek kulturowo-społeczny zwrócenia młodym za wesele.

@tigitall:

No chyba, że Ciebie stać #!$%@?ć 50k na 1 imprezę.

no i właśnie o to się rozchodzi. na #!$%@? komuś wesele na 50tys fajerek, skoro później sprowadza się to do żebrania i obrażania o koperty i żelazka.

@pijanstwo:

Ale dokładnie tak jest. Jak Cię nie stać, to
Pobierz
źródło: comment_hsjLJjRtdrlUMb2xastH7zYPasMfpvj6.jpg
@Kryminator: Trochę cebula. Ale z drugiej strony nie rozumiem dawania kasy jako obowiązku. Jak się zaprasza rodzinę na niedzielny obiad to też ma każdy dać dyszkę żeby się zwróciło xD? Ja rozumiem że to inna skala ale to jest ich święto więc teoretycznie ich koszt. Oczywiście jeśli rodzina zdecyduje się zrzucić w ramach prezentu bo miło no ale to nie jest mus