Wpis z mikrobloga

  • 0
@CODER_BEST: ale coś mi tu nie gra... Jesteś w jakiejś innej części świata albo to zdj nie zostało zrobione w ost czasie bo wschód jest dopiero po 5 o.O
  • Odpowiedz
@Mery93: No wschód jest o 5... To co myślisz że jest ciemno ciemno i nagle JEBUT 5 rano słońce wschodzi i jasno???? Nieee to tak nie działa. Wyjdź sobie o 3 w nocy i zobaczysz że już wtedy jest łuna światła na horyzoncie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@CODER_BEST: Spoko, pracuje w nocy i widze kiedy jest "łuna" na pewno nie o 4.
A wschód pisałam że "po 5". Ale ok, dziś będę specjalnie obserwować jeszcze dokładniej. I wyjdę o 3.
  • Odpowiedz
@CODER_BEST: Hej, mam pytanie. Poprawiasz swoje zdjęcia w Photoshopie, nawet nieznacznie? Zastanawiam się czy da się uzyskać niektóre efekty bez softwarowego tuningu. Czy np. separację kolorów ustawiasz w aparacie czy w obróbce?

Jakie jasne szkła posiadasz i polecasz?
  • Odpowiedz
@bnds: Wywołuję RAWy w lightroomie wolę zrobić to sam niż pozwolić na to algorytmowi w aparacie. A separacji kolorów nie robiłem. A jak wiadomo rawy nie są ani wyostrzone ani nie mają zbytnio kolorów bo to rawy.

jasne -N 35mm 1.8 - 135mm revuenon 2.8 - Sigma 17-50 2.8 - nikkor 70-200 2.8.... Mój stały zestaw, wszystko tym da radę zrobić Studniówkę, wesele, koncert, imprezę :) + SB-700.
  • Odpowiedz
@bnds: Zależy od zdjęcia od wizji tego jak ma to wyglądać przy każdym zmieniam różne parametry na pewno jest to zawsze kontrast bo rawy są go pozbawione, nasycenie również.... Ciężko opisać bo robię to już odruchowo.
  • Odpowiedz
  • 0
@CODER_BEST: Ok jest prawie 3:50 wyszłam na dwór i niestety... nie ma nawet minimalnego "rozjaśnienia". (Zeby nie było stanęłam w ciemnym miejscu, żeby nie przeszkadzało światło z latarni).
W każdym razie zdjęcie jest piękne i wylądowało na mojej tapecie. Gratuluję.
  • Odpowiedz
Wow. Wstałem o 7 waszego czasu (6.00 mojego) i w pokoju zalegala zawsze taka pustka. Grobowa atmosfera. Wstawać się nie chciało. Depresja 100 procent. Podlaczylem jakieś FMowe radio, częstotliwość dowolna i odrazu dzień inaczej się zaczyna. #nostalgia. A teraz jakieś streamy, DABy ... Ten lekki szum w tle ma moc.
  • Odpowiedz