Wpis z mikrobloga

Mirony i Mirabele, proszę o polecenie klasycznej gry karcianej - mam blade pojecie w tym temacie - gdzie dobiera się karty i nimi "walczy". Klimaty fantasy milie widziane, ale nie konieczne. Gra nie może wymagać znjomości jakiegoś uniwersum czy pochłonięcia miliona ksiażek o tematyce "iks". Do gry z RóżowymPaskię na wieczoey, fajnie jakby była w Bardzie albo Rebelu. Danke! #gry #grybezpradu #karcianki
  • 17
  • Odpowiedz
@cyberpunx: Summoner Wars, dobierasz i walczysz kartami na planszy. Zestaw składający się 2 talii gotowych do gry, planszy i reszty drobiazgów od 60zł można dostać, zasady banalne. W razie czego mogę pożyczyc / pokazać w Gdańsku :)
  • Odpowiedz
Gra może mieć dodatkową planszę, ale ogólnie chodzi o to, żeby były jakieś zadania, potwory, lokacje do zwiedzania, pułapki, zagadki itp. Rzecz jasna mogą to być opisy na kartach czy na planszy.
  • Odpowiedz
Gra może mieć dodatkową planszę, ale ogólnie chodzi o to, żeby były jakieś zadania, potwory, lokacje do zwiedzania, pułapki, zagadki itp. Rzecz jasna mogą to być opisy na kartach czy na planszy.


@cyberpunx: Ale serio chcesz karciankę + niewielką planszę, czy raczej normalną planszówkę, gdzie jednym z elementów są karty :) Bo to zasadnicza różnica :D
  • Odpowiedz
@cyberpunx: Sprawdź Pathfinder - RPGowa Karcianka. Moim zdaniem nie taka zła, mój różowy uważa że kasa w błoto :D Z kolekcjonerskich to oczywiście Magic the Gathering, ale to może być studnia bez dna... Więc osobiście wolę gry LCG. Ciekawy jest Netrunner, bo jest to gra asymetryczna. To znaczy, że reguły według których grają gracze są zupełnie różne w zależności po której stronie się znajdują. Jeden gracz próbuje wykraść dane z
  • Odpowiedz