Wpis z mikrobloga

Rozważam wyjazd na praktyki z Erasmusa. Po odrzuceniu krajow gdzie jest za drogo (Skandynawia) i krajów gdzie ciężej z pracą (południe europy) zostaly mi kraje takie jak Holandia, Niemcy i Austria. Zapewne jest wielu emigrantów na wykopie wiec pytanie do nich. Ile kosztuje was miesieczne zycie w tych krajach? Czy latwo jest znaleźć praktyki tylko na 2 miesiace? Z góry dzięki za odpowiedzi. #emigracja #erasmus #praktyki #austria #niemcy #holandia
  • 12
  • Odpowiedz
@haker_proker: >

Die Grafik gibt an, wie viel Euro monatlich laut dem Marktforschungsinstitut Empirica nötig sind, um aus dem günstigsten Viertel aller WG-Zimmer eines zahlen zu können. Das heißt: Nur ein Viertel des Angebots in der jeweiligen Stadt ist zu diesem oder einem niedrigeren Preis verfügbar...


- tak napisali.
  • Odpowiedz
@Doloros: w każdej ofercie wymagają znajomości języka w większym lub mniejszym stopniu, zależy jaką pracę chcesz wykonywać. Spokojnie znajdziesz pracę z absolutnie podstawową znajomością języka ale i zarobki będą adekwatne
  • Odpowiedz
@Doloros: mieszkanie możesz sprawdzić sobie sam.
Jedzenie w moim przypadku to 350-450 euro na miesiąc, na dwie osoby, w tym kosmetyki, chemia domowa i jedzenie na mieście (rzadko)
  • Odpowiedz
@Doloros: Mieszkałem we Wiedniu, więc trochę mogę Ci powiedzieć. Pokój w zależności od miejsca od 200-350, możesz również poszukać kawalerki ceny od 250-450, z tym że musisz liczyć się z kaucją 3x. Jak dasz radę to i utrzymasz się za 500-600e. Ja polecam wiedeń, super miasto:)
  • Odpowiedz