Wpis z mikrobloga

A hoj przygodo ! :)

Chociaz pogoda niezbyt nam sprzyja właśnie jedziemy z okolic Łodzi do Żerocina (woj. lubelskie), gdzie podczas wojny zostala przesiedlona rodzina mojej babci. Jedziemy choć raz w życiu zobaczyć gdzie żyli i poszukać śladów, gdzie zginął babci brat. A nóż widelec ktoś tam jeszcze żyje i będzie w stanie nam odpowiedzieć na dręczące nas od lat pytania. W międzyczasie czytamy sobie stare listy do babci od jej rodziny, by przybliżyć sobie horror życia w tamtych czasach.
Życzcie mi powodzenia w poszukiwaniach :)

Miłego poniedziałku Mireczki :) !

#oswiadczenie #iiwojnaswiatowa #przygoda
s.....e - A hoj przygodo ! :)

Chociaz pogoda niezbyt nam sprzyja właśnie jedziemy z ...

źródło: comment_PIGubiu3PiQOFGndgt7qiUeVqa5OeL8J.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@schleckrosine: Najs. Ja jakoś dwa lata temu odwiedziłem wieś, w której mieszkała moja prababcia i babcia przed rzezią wołyńską. Już nawet nazwy nie pamiętam, ale zadupie konkretne. Piękne rejony, jakoś na zachód od Kamieńca Podolskiego praktycznie nad Dniestrem albo Smotryczem, już nie pamiętam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@schleckrosine: a ja wybieram się w te okolice łodzi i nie mogę się wybrać żeby zobaczyć miejsce gdzie żyli moi dzdziadkowie podobno jeszcze stoi drewniany domek zbudowany przez prapradziadka
Owocnych poszukiwań :-)
  • Odpowiedz
@schleckrosine: w mojej rodzinie podobna historia ;) tyle że nikt nie zginął ale jadę tam tego lata. Wieś Tarnówka, stosunkowo blisko Poczekajki. Wiem z opowiadań że wszystkie okoliczne wioski sobie pomagały. Moja rodzina miała krowę ;)
  • Odpowiedz