Wpis z mikrobloga

Korwin uważa, że jedną z ważniejszych spraw jest wprowadzenie kary śmierci, a przecież są lepsze rozwiązania od kary śmierci. Po pierwsze pomyłka po wykonaniu wyroku jest nie odwracalna. Po drugie w USA przestępczość jest na wysokim poziomie pomimo kary śmierci. Po trzecie dlaczego mamy marnować potencjał ludzki. Uważam, że o wiele lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie więźniów jako swego rodzaju "niewolników". Na przykład w Brazylii wykorzystuje się więźniów do produkcji prądu. Można ich wykorzystać również w wielu innych dziedzinach: budowa dróg, sprzątanie przestrzeni miejskich oraz inne publiczne prace na rzecz wspólnego dobra. Dzięki takiej polityce więziennej skazańcy nie byliby utrzymywani z pieniędzy podatników tylko z zarobionych przez nich pieniędzy. Obecnie utrzymanie więźnia kosztuje państwo(czyt. podatników) około 2,5 tys. zł.
#karasmierci #korwin #polityka #lewackalogika #oswiadczenie
  • 25
  • Odpowiedz
Co to za głupie pytanie?
A wolisz walczyć z jednym rosjaniem wielkości konia, czy 100 ukraińcami wielkości kaczki?

Ja wolę aby Polska pilnowała swoich granic a nie pakowała się w środek wojny wewnętrznej żadnego innego kraju.
  • Odpowiedz
@maciej-kalinowski: Nie jestem jasnowidzem, więc nie wiem czy byłaby niższa, ale po co marnować potencjał ludzki(tanią siłę roboczą). W Polsce na ogół jest bezpiecznie(jest mało morderstw). O wiele więcej jest przestęp związanych z brakiem pieniędzy, a żeby zmniejszyć liczbę tych przestępstw nie potrzebne jest wprowadzenie kary śmierci, tylko podniesienie standardu życia i większej możliwości znalezienie pracy za przyzwoite pieniądze.
  • Odpowiedz
Ano po to że godne to i sprawiedliwe, żeby morderca otrzymywał co najmniej taką samą karę jak jego ofiara.

@maciej-kalinowski: Czyli złodzieja mamy też okraść, gwałciciela zgwałcić, oszusta oszukać... Co ty koleś żydem jesteś? Oko za oko, ząb za ząb? Niewierne niewiasty też będziesz kamienował? Ogarnij się, mamy XXI w.
  • Odpowiedz
@shinigami26: Akurat w przypadku kradzieży czy gwałtu, to więzienie jest WYŻSZĄ karą niż to co zrobił sprawca ofierze. Zdecydowanie wolałbym zostać okradziony niż posadzony do paki. Nie mówiąc już o tym że pójście do paki dla gwałciciela w praktyce oznacza z reguły również to że zostanie zgwałcony i to wielokrotnie, a poza tym straci X lat ze swojego życia.
  • Odpowiedz