Wpis z mikrobloga

@pneumokok: Chodzi ci o anteny czy o odbiornik do nasłuchu?
Antenę to zrobiłem sam, chcąc kupić musiał bym zapłacić ze 3-4 stówy (biconical), a LW to ok 100zł gotowa, mnie kosztowała 9,5zł.. A odbiornik to DVBT na USB.
@Misiokoala: Skąd nadajesz? Może kiedyś cię usłyszę.
  • Odpowiedz
@pneumokok: Jeśli nie masz up-convertera to potrzebujesz biconicala który złapie sygnał od ok 50 do 1000MHz (sygnał z telefony łapie), ale niestety nie widziałem tutoriali, ja to robiłem posiłkując się zdjęciami. Dużo pomogła możliwość wytopu aluminium na konstrukcję.
@robekk1978: Ja jestem tylko nasłuchowcem, nie mam znaku to się nie wychylam.
  • Odpowiedz
@bambus94:
@robekk1978:

Nadaje z SP8, jednak obecnie jestem bez radyjka na kf, sprzedalem icoma i od roku tylko cos lokalnie na 2m pozuje szmaty ;) . Srednio mam warunki na wieszanie skutecznych anten, wiec czekam lata i wolnego czasu aby pojechac gdzies za miasto, rozwiesic druty i cos popracowac.
  • Odpowiedz
@Misiokoala: prosiłem. Najpierw sprawdziłem czy wolny, a potem wpisałem w formularz (teraz są na to rubryki, ja w swoim dorobiłem komórki na proponowane znaki, czym wprowadziłem miłą panią z UKE w niemałą konsternację)
  • Odpowiedz
@Misiokoala: Jak jesteś niedaleko to może kiedyś cię usłyszę, skoro słucham radia z Francji.
@Vejder: Tą stronę widziałem, już dosyć dawno. Było chyba nawet na głównej.

Macie jakiś dobry program do dekodowanie transmisji CW? Nie jestem w stanie tak szybko zapisywać kropek i kresek, żeby potem odkodowywać.
  • Odpowiedz