Wpis z mikrobloga

@RomeYY: wydaje mi się, że każde stoisko z piwem mi coś doradzić. Wybieram się też tam dość późno więc wolałbym się przygotować teraz. Plan taki: spróbować po trochu piwa z kompletnie różnych styli i potwierdzić to że lubię jasne :D myślałem o polskim pilsie z jablonowa, ktoś kiedyś wychwalał ale reszty nie ogarniam bo nie siedze w temacie
  • Odpowiedz
Po jasne p--o (rozumiem, ze chodz ci o pilsa) jedz do marketu.
Jezeli chcesz spróbować czegoś co robi wrazenie to na pewno warto kozlaka "1978" z browaru solipiwko, Zaraz obok od Birbanta tez dostaniesz cos dobrego.
W "zakletych rewirach" maja ciekawe piwa niemieckie.

Szerokim lukiem omijaj to, co dostepne w kazdym sklepie (amber, ciechan, lwowek) bo szkoda tracic sil, gdy w kolo tyle ciekawostek.
  • Odpowiedz
Pacific (Artezan)


@Alcoholic_Desacrator: duża jest różnica smakowa w prefixach przy pale ale? czy to jak black/nu/death metal praktycznie to samo? Piłem pale ale amerykańskie ale nie pamietam dokładnie jakie i mi smakowało.
Spróbowałbym ale raczej jedno ( chyba że to zupełnie inne gatunki ). Konkretnie jakie byś polecił aby poznać się z tym gatunkiem?

@lapine_cretine
Ok, tylko ja nie znam się na piwach. Chciałem polecieć klasykami- czeski pils, amerykański
  • Odpowiedz
@Lewo: No to wlasnie dla Ciebie jest ten festiwal. Próbuj, pytaj, rozmawiaj. Zwlasza przy takiej pogodzie, gdy ludzi jest mniej i piwowarzy maja czas pogadac. Tylko nie kupuj wiecej niz 0,2l bo sie nawalisz i nie bedziesz pamietal co bylo ok.
Stopniuj goryczkowosc piw - zacznij od lagodnych o niskim IBU, a zakoncz mocnym chmielowy p------------m. Have fun!
  • Odpowiedz
@Lewo: 60 zł to sporo, w warszawie 0,5l kosztowalo 10-12zl, a 0,3l 7-9zl. Szkoda, że idziesz sam, jakbyś szedł z kimś to spróbujesz dwa razy więcej piw.

W każdym razie, nie kupuj 0,5 bo te piwa są bardzo smaczne, ale jak wymieszasz jakiegoś milk stouta, imperial ipe i witbiera to się robi lekki sajgon w brzuchu ( ͡º ͜ʖ͡º) Także polecam jednak 0,3.

Jeżeli chcesz
  • Odpowiedz
@Lewo: No to w porządku. Ja zauważyłem, że w warunkach domowych i 0,5 piwa mi nie starczy żeby się nasmakować, ale na festiwalu jak miałem swoje prywatne 0,3 do sączenia to w zupełności mi starczył łyk od znajomego, żeby spróbować. Także kupujecie obaj 0,3 jakiegoś piwa, dajecie sobie wzajemnie po łyku i jest cudownie, bo spróbujecie dużo więcej niż w pojedynkę.

Także proponuje żebyś spróbował tych poleconych pale ale, najlepiej
  • Odpowiedz
@Dine @Alcoholic_Desacrator @lapine_cretine

- witbier to p--o pszeniczne, podobno klasyki są z Belgii. Widzę że są Belgijskie browary, tylko że klasyki tego gatunku z belgii ( np. Hoegaarden ), które znalazłem w necie nie mają swoich "przedstawicieli" na tym festiwalu. co innego?
- jasne lagery ( zero pomysłu, chyba odpuszczę skoro lepiej sobie kupić po za festiwalem )
- milk stout co myślicie o Sweet Nyggus z Solipiwko?
- "1978"
  • Odpowiedz
witbier to p--o pszeniczne, podobno klasyki są z Belgii. Widzę że są Belgijskie browary, tylko że klasyki tego gatunku z belgii ( np. Hoegaarden ), które znalazłem w necie nie mają swoich "przedstawicieli" na tym festiwalu. co innego?


@Lewo: Witbier z serii Podróże Kormorana (Kormoran), Viva la Wita (Pinta)
  • Odpowiedz
@Lewo: Sweet Nygus tak, tak i jeszcze raz tak! Wg mnie najlepszy (a z pewnoscia top 3) polskich milk stoutow.

Jezeli znajdziesz, to w dobrej cenie powinien byc Kormoran Kłos - jasne p--o na polskich chmielach o zaskakujaco "amerykańskim" aromacie.
  • Odpowiedz
@Lewo: Ja osobiscie nie przepadam za zagranicznymi piwami, bo jak koszutuja tyle co polskie to sa slabe, a jak chcesz lepsze to kosztuje duzo cebul. Takie jest przynajmniej moje zdanie, szkoda zebys wydal 1/4 kasy na cos malo smacznego. Na tym festiwalu daj sobie spokoj, jak juz troche sie wdrozysz w piwa to mozna sprobowac. Witbiera polecilbym kormorana, tego od pinty nie pilem. Chociaz z drugiej strony kormoran jest w
  • Odpowiedz