Wpis z mikrobloga

Heja wszystkim Mirkom!
Nasza przygoda z regionalizmami dobiega końca!
Jak zauważyliście sami, lista słów jest na wyczerpaniu, niektóre łódzkie regionalizmy mają wspólne korzenie w innych województwach i dlatego nie ma już co udziwniać...
Dzięki za mile spędzony miesiąc i ponad 100 obserwujących!
To jeszcze nie koniec!!! Potrzebna mi jest wasza pomoc - bardzo ładnie się odwdzięczę!!!
Chciałabym Was prosić o pomoc w wybraniu najbardziej łódzkich regionalizmów, które chciałabym opublikować na wykopie (jako "znalezisko" - zwieńczenie mojej pracy)! Może z Waszą pomocą, uda się wykopać go na główną? Nie chcę robić Łodzi wstydu i przedstawić to co sami wybierzecie!!!
Piszcie w komentarzach i plusujcie Wasze propozycje. Te z największą ilością plusów znajdą się w "znalezisku" i zrobię dla Was z nich typograficzny plakat, który jeśli Wam się spodoba, oddam w rozdajo! Póki plakat nie będzie gotowy proszę Was: nie kradnijcie mi mojego pomysłu, nie zależy mi na "wykop efekt", tylko na wspólnym przedsięwzięciu i fajnej zabawie z ciekawą nagrodą! Co Wy na to? Pomożecie?
Pozdrawiam Was gorąco!!!!
P.S. Tutaj macie linki z których czerpałam swoją wiedzę:
LINK
LINK
LINK
LINK
Zachęcam też do wypożyczenia książki: Słownik dwudziestowiecznej Łodzi - Bieńkowska
I odwiedzenie fajnej strony na facebook - nie miałam pojęcia, że inni też promują nasz język!!!
#regionalizmylodzkie #lodz
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nicy: Nie wiem, czy to podciągniesz pod regionalizm, ale rozbawiło mnie jakiś czas temu, gdy dowiedziałem się, dlaczego spora część łodzian nie mówi, że jest "z Łodzi", tylko "z miasta Łodzi". Ogólnie chyba jako jedyni w Polsce często dorzucacie to "miasto", np. "Muzeum Miasta Łodzi".

  • Odpowiedz
@Nicy: może się wygłupię, ale nie jestem z Łodzi i bywam tam tylko czasami - słyszałem tam o jednym słowie, które w zależności od akcentu (chyba) służył jednocześnie jako określenie gołębi i meneli, mianowicie srule. Słyszałaś o czymś takim?
  • Odpowiedz